Корисна інформація від управління юстиції

Як стати державним реєстратором нерухомості та бізнесу в органах місцевого самоврядування: коротко про кваліфікаційні вимоги

 

Головне територіальне управління юстиції у Львівській області інформує про те, які кваліфікаційні вимоги передбачені до осіб, які бажають стати реєстратором з нерухомості та бізнесу.

Відповідно до статті 10 Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень” державним реєстратором є громадянин України, який має вищу освіту за спеціальністю правознавство, відповідає кваліфікаційним вимогам, встановленим Міністерством юстиції України, та перебуває у трудових відносинах з суб’єктом державної реєстрації прав .

Відповідно, виконавчі органи сільських, селищних та міських рад (крім міст обласного) набувають повноважень у сфері державної реєстрації прав відповідно до цього Закону у разі прийняття відповідною радою такого рішення.

Також, статтею 6 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань” передбачено аналогічну норму, відповідно до якої державним реєстратором може бути громадянин України, який має вищу освіту, відповідає кваліфікаційним вимогам, визначеним Міністерством юстиції України та перебуває у трудових відносинах з суб’єктом державної реєстрації (крім нотаріусів).

Відповідно до Кваліфікаційних вимог до державного реєстратора речових прав на нерухоме майно та реєстратора юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань встановлюються такі вимоги: вільне володіння державною мовою, стаж роботи за фахом на державній службі на посаді не нижче провідного спеціаліста не менше 1 року або стаж роботи в інших сферах управління не менше 3 років.

Тобто, виходячи з наведеного такі кваліфікаційні вимоги дозволяють, за необхідності, покласти виконання  функцій реєстрації нерухомості та бізнесу на одну й ту ж особу, яка відповідає відповідним вимогам реєстратора.

Слід також зазначити, що за таких умов суб’єкти державної реєстрації, визначені законами, відповідно до вимог трудового законодавства забезпечують прийняття на посади державних реєстраторів осіб, на яких за умови їх відповідності установленим кваліфікаційним вимогам, покладаються функції державних реєстраторів прав на нерухоме майно, державних реєстраторів юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.

ПАМ`ЯТКА: в посадових інструкціях чи трудових договорах (контрактах) обов’язково має зазначатися, що відповідна особа є державним реєстратором відповідно до законів та виконує функції державного реєстратора.

_______________________________________________________________________________

Нacлідки твого вибору – це ознaкa твоєї відповідальності

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Начальник Управління ДВС Львівщини Головного територіального управління юстиції у Львівській області Юрій Сало продовжує інформувати про результати роботи виконавчої служби Львівщини.

Зокрема,  у Пустомитівському районному відділі державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області на примусовому виконанні перебуває виконавче провадження з примусового виконання Постанова про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами від 02.10.2018 року, видана Головним управлінням Держпраці у Львівській області про накладення на ФОП (боржник)  штрафу в розмірі 74 460,00 грн. за порушення вимог частини шостої статті 95 КЗпП.

30.01.2019 року винесено постанову про відкриття виконавчого провадження та направлено сторонам до відома та виконання рекомендованою кореспонденцією.

З метою встановлення майнового стану боржника державним виконавцем скеровано запити у реєструючі органи та банки, а саме :

  • АТ «Кредобанк»,
  • АТ «Укрексімбанк»,
  • Головне управління держгеокадастру у Львівській області,
  • АТ КБ «Приватбанк» тощо.

В ході проведення виконавчих дій боржника державним виконавцем арештовано виявлене майно боржника.

01.02.2019 було здійснено звернення стягнення на заробітну плату, пенсію,стипендію та інші доходи боржника.

Згідно вчинення виконавчих дій та обмежень державним виконавцем, які передбаченні чинним законодавством, кошти стягнуті та  перераховано стягувачу  у сумі 74 460,00 грн.

Станом на 27.02.2019 рік заборгованість відсутня.

Таким чином, комплекс заходів вжитий державним виконавцем призвів до повного погашення заборгованості зі сплати аліментів.

 _______________________________________________________________________

Мама у шлюбі з іншим: порядок реєстрації новонародженої дитини

Головне територіальне управління юстиції у Львівській області продовжує знайомити із результатами роботи структурних підрозділів.

Зокрема, щодо державної реєстрації народження дитини.

13.02.2019 року до відділу звернулася громадянка К.  з питання  державної реєстрації народження дитини. При цьому вона заявила, що чоловік, з яким вона перебуває в зареєстрованому шлюбі не є батьком дитини , а інший чоловік, хоче визнати себе батьком дитини.

Громадянці К. було надано консультацію щодо порядку реєстрації народження дитини та роз`яснено статтю 126 Сімейного кодексу України, одночасно наголошено, що від неї та чоловіка, з яким мати перебуває в зареєстрованому шлюбі потрібно подати заяву про те, що чоловік не є батьком дитини.

ПАМ`ЯТКА: СТАТТЯ 126- Походження дитини від батька визначається за заявою жінки та чоловіка, які не перебувають у шлюбі між собою. Така заява може бути подана як до, так і після народження дитини до органу державної реєстрації актів цивільного стану.

Якщо заява про визнання батьківства не може бути подана особисто, вона може бути подана через представника або надіслана поштою, за умови її нотаріального засвідчення. Повноваження представника мають бути нотаріально засвідчені.

Але як виявилося, чоловік громадянки К. засуджений та відбуває покарання в місцях позбавлення волі.

Тоді заявниці було роз`яснено, щоб чоловік зробив відповідну заяву, яку засвідчив належним чином та надіслав її до нашого відділу або передав їй, тоді вона зможе прийти з чоловіком, який визнає себе батьком дитини та подати заяву про визнання батьківства та зареєструвати народження дитини у відповідності до законодавства.

Враховуючи наведене, 16.02.2019 року на адресу відділу надійшла заява від чоловіка з місць позбавлення волі, про що ми повідомили громадянку К., та 20.02.2019 року прийняли від батьків заяву про визнання батьківства та зареєстрували новонароджену дитину.

____________________________________________________________________________

НЕМАЄ ГРОШЕЙ НА АЛІМЕНТИ?- ОТРИМАЙ РОБОТУ!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

В рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО!» Головне територіальне управління юстиції у Львівській області роз`яснює як боротись із неплатниками аліментів згідно з Законом.

Якщо боржник не працює та не сплачує аліменти самостійно, за наявності у нього заборгованості із сплати аліментів понад 3 місяці:

  • майно, яке йому належить на праві власності арештовується, вилучається та в примусовому порядку реалізовується в рахунок сплати заборгованості по аліментах.

Стягнення, які можуть бути застосовані до боржника:

  • тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України, керуванні транспортними засобами, користуванні зброєю та полювання;
  • стягнення виконавчого збору (основної винагороди приватного виконавця) та штрафних санкцій;
  • адміністративна відповідальність за несплату аліментів(призначається покарання у вигляді суспільно корисних робіт);
  • кримінальна відповідальність за ухилення від сплати аліментів.

Боржник, який не має роботи, може працевлаштуватись самостійно або звернутись до Державної служби зайнятості.

Способи отримання інформації про наявні вакансії:

  • офіційний веб-сайт Державної служби зайнятості України: https://www.dcz.gov.ua/userSearch/vacancy ;
  • безпосередньо в центрі зайнятості;
  • безпосередньо у державного виконавця.

Що робити, коли немає вакансій за фахом?

  • Державна служба зайнятості може забезпечити навчання, перепідготовку та підвищення кваліфікації для отримання навичок нової професії або ж підвищити кваліфікацію за наявним фахом.

У випадку працевлаштування, боржник негайно повідомляє про місце роботи державного (приватного) виконавця, на виконанні у якого перебуває рішення про стягнення аліментів.

_________________________________________________________________________________

ЖИТТЯ НЕ В БОРГ…



Начальник Управління ДВС Львівщини Головного територіального управління юстиції у Львівській області Юрій Сало продовжує інформувати про результати роботи виконавчої служби Львівщини.

Зокрема, на виконанні у Золочівському районному відділі державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області перебуває виконавче провадження з виконання виконавчого листа виданого Золочівським районним судом Львівської області про стягнення з Боржника на користь Стягувача аліментів на утримання дитини, 30.03.2006 р.н. щомісячно в сумі 800 грн., яка підлягає індексації відповідно до закону, починаючи з 20.10.2010 року і до досягнення дитиною повноліття.

В ході проведення виконавчих дій державним виконавцем 23.10.2013 року винесено постанову про відкриття виконавчого провадження та скеровано сторонам виконавчого провадження для виконання та до відома.

Оскільки боржник з моменту відкриття виконавчого провадження аліменти згідно даного виконавчого документа не сплачував, відповідно, станом на січень 2019 року заборгованість складала 80000,00 грн.

Державним виконавцем винесено постанови про обмеження та надіслано боржнику до відома та відповідним органам для виконання.

Внаслідок вчинених виконавчих дій транспортний засіб боржника був зупинений працівниками патрульної поліції м. Львова. Цього ж дня боржник з’явився у відділ та сплатив борг в сумі 80000,00 грн., штраф в сумі 38086,00 грн., виконавчий збір в сумі 8000 грн. та витрати виконавчого провадження.

_____________________________________________________________________________

Коротко про важливе: що таке нерозподілені земельні ділянки та невитребувані земельні частки (паї)

В рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО!», Головне територіальне управління юстиції у Львівській області роз`яснює, що в Законі України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні», який набрав чинності з 1 січня 2019 року,  є чітке визначення, що таке нерозподілені земельні ділянки та невитребувані земельні частки (паї).

Нерозподіленою земельною ділянкою є земельна ділянка, яка відповідно до проекту землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв) увійшла до площі земель, що підлягають розподілу, але відповідно до протоколу про розподіл земельних ділянок не була виділена власнику земельної частки (паю).

Невитребуваною є земельна частка (пай), на яку не отримано документа, що посвідчує право на неї, або земельна частка (пай), право на яку посвідчено відповідно до законодавства, але яка не була виділена в натурі (на місцевості).

Нерозподілені земельні ділянки, невитребувані частки (паї) після формування їх у земельні ділянки за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради можуть передаватися в оренду для використання за цільовим призначенням на строк до дня державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку, про що зазначається у договорі оренди земельної ділянки, а власники земельних часток (паїв) чи їх спадкоємці, які не взяли участі у розподілі земельних ділянок, повідомляються про результати проведеного розподілу земельних ділянок у письмовій формі цінним листом з описом вкладення та повідомленням про вручення або шляхом вручення відповідного повідомлення особисто, якщо відоме їх місцезнаходження.

ПАМ`ЯТКА: у випадку, якщо до 1 січня 2025 року власник НЕВИТРЕБУВАНОЇ земельної частки (паю) або його спадкоємець не оформив право власності на земельну ділянку, він вважається таким, що відмовився від одержання земельної ділянки.

Така невитребувана земельна частка (пай) після формування її у земельну ділянку за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради (у разі необхідності формування) за заявою відповідної ради на підставі рішення суду передається у комунальну власність територіальної громади, на території якої вона розташована, у порядку визнання майна безхазяйним.

За позовом власнику невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємцю у разі пропуску строку для оформлення права власності на земельну ділянку з поважної причини суд може визначити додатковий строк, достатній для такого оформлення. У разі відсутності земель сільськогосподарських угідь колективної власності така земельна частка (пай) може бути виділена в натурі (на місцевості) за рахунок земель запасу комунальної власності відповідної територіальної громади (за наявності таких земель).

Протягом 7 років з дня державної реєстрації права комунальної власності на земельну ділянку, сформовану з невитребуваної земельної частки (паю), забороняється передача її у приватну власність (крім передачі її власнику невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємцям).

_________________________________________________________________

ЩО ВАРТО ЗНАТИ ПРО СПОЖИВЧІ КРЕДИТИ

В рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО!» продовжуємо інформувати громадян про важливе.

Сьогодні говоримо про споживчі кредити, про те, що треба знати про умови договору на що звертати увагу в першу чергу.

Відносини між позикодавцем та споживачем регулюються Законом України « Про споживче кредитування».

Споживчий кредит-це грошові кошти, які надаються позичальником споживачу на придбання товарів,робіт, послуг для задоволення своїх потреб, які не пов`язані з:

  • підприємницькою діяльністю;
  • незалежною професійною діяльністю;
  • виконанням обов`язків найманого працівника.

Зазначаємо, що договір про споживчий кредит та зміни до нього укладаються у письмовій формі. Що обов`язково повинно міститись у договорі:

  • загальний розмір кредиту;
  • порядок, умови та строк надання кредиту;
  • реальна річна відсоткова ставка та загальна вартість кредиту (станом на дату укладення договору);
  • відсоткова ставка, її тип, порядок обчислення (у т.ч. порядок зміни та сплати відсотків);
  • порядок повернення кредиту та сплати відсотків(у т.ч. достроково);
  • види забезпечення кредиту.

Чи можна відмовитись від кредитного договору?

  • Споживач має право відмовитись від кредиту протягом 14 календарних днів з дня укладення договору, попередньо повідомивши позичальника у письмовій формі;
  • Протягом 7 календарних днів з дати подання письмового повідомлення про відмову від договору, споживач зобов`язаний повернути гроші та сплатити відсотки за період користування ними.

ПАМ`ЯТКА: СПОЖИВАЧ НЕ ЗОБОВ`ЯЗАНИЙ СПЛАЧУВАТИ БУДЬ ЯКІ ІНШІ ПЛАТЕЖІ ЧЕРЕЗ ВІДМОВУ ВІД ДОГОВОРУ.

_________________________________________________________________

На виконанні у Залізничному відділі ДВС м. Львова перебуває виконавче провадження, згідно якого, державні виконавці повинні здійснити необхідні дії щодо демонтажу незаконного самобуду за адресою м. Львів пл.Двірцева, 1а

До боржника були застосовані штрафні санкції, подання про притягнення його до кримінальної відповідальності, внесено відомості до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань, однак боржник продовжував ігнорувати судове рішення.

Відповідно, 20.02.2019 комісією у складі: державних виконавців Залізничного ДВС, представників Залізничної райдержадміністрації, поліції, і фірми-підрядника,  яка залучена для  демонтажу тимчасової споруди-магазину. Було розпочато процедуру знесення будівлі. Боржник належним чином був повідомлений про дату знесення, однак приїхавши члени комісії застали будівлю зачиненою, власник відсутній.

Тому,  проведено демонтаж вхідних дверей, та, в подальшому, здійснено опис продуктів і майна, яке знаходилося всередині для подальшої передачі на зберігання, до моменту повернення боржнику.

Станом на сьогодні тимчасова-будівля споруда повністю демонтовано ( фото додається)

____________________________________________________________________

ОЧІКУЄМО НА НОВІ ПОСЛУГИ: КОРОТКО ПРО Е-МАЛЯТКО

Головне територіальне управління юстиції у Львівській області інформує про те, що на початку лютого 2019 року Кабінет Міністрів України схвалив проект закону про внесення змін до деяких законів України щодо створення сприятливих умов для отримання послуг, повʼязаних з народженням дитини (йдеться про запровадження послуги “Електронне малятко”).

Тобто, у разі схвалення цього законопроекту, кожна українська родина зможе швидко за допомогою інтернету отримати безліч послуг таких як:

  • реєстрація місця проживання;
  • отримання допомоги при народженні дитини;
  • реєстрація народження дитини в електронній системі охорони здоров’я;
  • реєстрація дитини як члена сім’ї, який сплачує податки;
  • видачу посвідчень батькам багатодітних сімей. Найближчим часом цей проект закону буде внесений на розгляд Верховної Ради.

Цей законопроект має на меті спрощення для отримання громадянами державних сервісів та викорінення бюрократії. Саме тому планується впровадити такий європейський сервіс “єМалятко”.

Для отримання такої послуги, буде потрібно:

  • оформити одну єдину заяву в електронному кабінеті / ЦНАПі / пологовому;внести інформацію про батьків дитини та ім’я новонародженого;
  • до заяви автоматично підтягнеться електронна медична довідка про народження дитини;
  • програма самостійно сформує запит і проведе автоматизовану реєстрацію народження, місця проживання, визначає соціальну виплату, вносить інформацію в демографічний та інші реєстри.

___________________________________________________________________________

ЗАКОН ЩОДО ПРОТИДІЇ БУЛІНГУ ДІЄ: ПЕРШЕ В УКРАЇНІ РІШЕННЯ СУДУ ПРО ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА БУЛІНГ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Продовжуємо інформувати в рамках проекту « Я МАЮ ПРАВО!» основні аспекти булінгу. Сьогодні зупинемось  на завданні фізичної шкоди потерпілій.

Нагадуємо про алгоритм дій у випадках, якщо дитина стала жертвою булінгу:

  • Якщо є випадки цькування дитини в школі, подається заява на ім`я директора школи;
  • Дитині необхідно пояснити, якщо її цькують у школі, вона має право звернутись за допомогою та захистом до керівництва школи, вчителів, психолога, батьків інших;
  • Якщо на рівні школи ситуація з булінгом не вирішується, необхідно звернутись  в поліцію.

У випадку звернення до органів поліції:

  • Поліція складає протокол про вчинення адміністративного правопорушення;
  • Далі справа передається до суду і розглядається протягом 15 днів;
  • Суд призначає вид і розмір покарання.

Головне територіальне управління юстиції у Львівській області нагадує про те, що вже є перший результат того, що Закон щодо протидії булінгу вже працює!

Вперше в Україні суд виніс рішення про притягнення до відповідальності за вчинення булінгу!

За фактом булінгу було складено протокол про адміністративне правопорушення та направлено на розгляд до суду.

Суд встановив факт булінгу – дії психологічного та сексуального насильства із застосуванням засобів електронних комунікацій, що проявились у висвітленні непристойних фото у мережі «Instagram», в результаті чого могла бути завдана шкода психічному здоров’ю потерпілої.

За рішенням суду на батьків винної особи накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн. та судовий збір в розмірі 384,20 грн.

____________________________________________________________________________

Коли арешт коштів «Червоноградтеплокомуненерго» стимулює сплату 3 574 569 гривень!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Начальник Управління ДВС Львівщини Головного територіального управління юстиції у Львівській області Юрій Сало продовжує інформувати про результати роботи виконавчої служби Львівщини.

Зокрема, у  Червоноградському районному відділі державної виконавчої служби перебуває зведене виконавче провадження про стягнення з КП «Червоноградтеплокомуненерго», в тому числі до складу якого входило 406 виконавчих проваджень на загальну суму 3 574 569 грн., про стягнення заборгованості по заробітній платі.

В ході проведення виконавчих дій державним виконавцем виявлено зареєстровані за боржником відкриті рахунки у банківських установах, у зв’язку із чим у відповідності до вимог статті 56 Закону України «Про виконавче провадження» 16.11.2017,  30.05.2018,  22.08.2018 винесено постанови про арешт коштів боржника.

Державним виконавцем 18.12.2018, 19.12.2018 та 21.01.2019 виставлено платіжні вимоги на списання коштів з арештованих рахунків боржника.

У зв’язку із наведеним, на депозитний рахунок Червоноградського міського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області надійшли кошти, списані з арештованого рахунку боржника, в достатній сумі для погашення заборгованості по заробітній платі по 406 виконавчих провадженнях у розмірі 3 574 569грн. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *