КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ ВІД УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ

Коротко про домашнє насильство: коли образу слід вважати насильством

Головне територіальне управління юстиції у Львівській області продовжує інформувати про те, що слід вважати домашнім насильством.

Ось приклад з життя:

Середньостатистична сім`я, де тато Іван, мама Оксана (перебуває у декретній відпустці по догляду за дитиною до 3-х років) та двійко дітей Юрко та Марічка                   ( відповідно 2 і 7 років) вирішили сходити в театр на виставу «Наталка-Полтавка».

У піднесеному настрої, мама Оксана кладе квитки в сумку і бачить, що ремінчик сумки відірвався. І коли вона підійшла до чоловіка з проханням дати грошей на нову сумку, неочікувано у відповідь почула словесні образи на кшталт: ти безтолкова, в тебе постійно все рветься і ламається, зрештою, ти й так сидиш вдома, краще пильнуй дітей, ніж сумки викупляй та й взагалі ти нездатна навіть сама заробити собі на цю сумку.

Як наслідок такої ситуації:

  • це відбувалось у присутності дітей, відповідно діти були свідками домашнього насильства ( в даному випадку психологічного та економічного);
  • мама Оксана є особою, постраждалою від домашнього насильства;
  • тато Іван є кривдником, тобто  особою, яка вчинила домашнє насильство у будь-якій формі.

ПАМ`ЯТКА:

  • Домашнє насильство – діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь;
  • Економічне насильство – форма домашнього насильства, що включає умисне позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна, коштів чи документів або можливості користуватися ними, залишення без догляду чи піклування, перешкоджання в отриманні необхідних послуг з лікування чи реабілітації, заборону працювати, примушування до праці, заборону навчатися та інші правопорушення економічного характеру;
  • Психологічне насильство – форма домашнього насильства, що включає словесні образи, погрози, у тому числі щодо третіх осіб, приниження, переслідування, залякування, інші діяння, спрямовані на обмеження волевиявлення особи, контроль у репродуктивній сфері, якщо такі дії або бездіяльність викликали у постраждалої особи побоювання за свою безпеку чи безпеку третіх осіб, спричинили емоційну невпевненість, нездатність захистити себе або завдали шкоди психічному здоров’ю особи.

__________________________________________________________________________________________

КОРОТКО ПРО АЛГОРИТМ ДІЙ У ВИПАДКУ БУЛІНГУ

До міжнародного дня протидії булінгу, який відзначається у всьому світі, Головне територіальне управління юстиції у Львівській області продовжує виховувати нульову толерантність суспільства до такого явища як «булінг».

Нагадаємо, якщо дитина стала свідком булінгу в закладі освіти, передусім вона може розказати про це батькам, вчителю, психологу або безпосередньо директору.

ПАМ`ЯТКА: дитина може звернутись на гарячу лінію ГО «Ла Страда – Україна» з протидії насильству в сім’ї або із захисту прав дітей, до соціальної служби з питань сім’ї, дітей та молоді, до Національної поліції або Центру надання безоплатної правової допомоги.

ВАЖЛИВО: Якщо свідком булінгу став педагог або інший працівник школи, то він має повідомити керівника закладу незалежно від того, чи поскаржилась йому жертва булінгу чи ні.

Після отримання звернення дитини, відповідна особа або орган інформує керівника закладу освіти у письмовій формі про випадок булінгу. Директор школи має розглянути таке звернення та з’ясувати всі обставини булінгу. Надалі директор має скликати засідання комісії з розгляду випадків булінгу та окреслити подальші дії.

Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то очільник закладу зобов’язаний повідомити уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.

До складу такої комісії можуть входити педагоги, психолог, соціальний педагог, батьки постраждалого та «булера», керівник закладу та інші зацікавлені особи.

У разі, якщо комісія не кваліфікує випадок як булінг, а постраждалий не згодний з цим, то він може одразу звернутись до органів Національної поліції України.

Якщо є питання, чи хтось потребує підтримки чи поради з питань протидії булінгу, можна звернутись за консультацією на Національну дитячу гарячу лінію: 116 111 (з мобільного) або 0 800 500 225 (зі стаціонарних телефонів). Дзвінки безкоштовні та конфіденційні.

___________________________________________________________________________________________

ЯКЕ З НАЙПОШИРЕНІШИХ ІМЕН ВИБРАТИ: АРТЕМ ЧИ МІЛАНА?

У кожної людини є ім’я, яке дали йому при народженні. Кожне ім’я несе в собі певний зміст і, так чи інакше, впливає на характер людини. В давнину наші предки вважали, що від імені людини залежить вся його доля, і навіть у наші часи батьки, перш ніж дати ім’я дитині, ми намагаємось ретельно вивчити його значення.

Які ж саме імена для діток були обрані на Львівщині протягом січня, лютого 2019 року:

Найпоширеніші імена, які надавались дітям при державній реєстрації народження протягом січня, лютого 2019 року:

Серед хлопчиків:

Матвій, Максим, Данило, Артем, Олександр, Владислав, Марко, Денис, Тимофій, Давид, Андрій, Дем`ян, Василь, Іван, Роман.

Серед дівчаток:

Анна, Софія, Анастасія, Вікторія, Вероніка, Яна, Соломія, Марія, Єва, Дарина, Злата, Марта, Діана, Мілана, Емілія.

_______________________________________________________________________________

Якщо я купив продукт із простроченим строком придатності?

Головне територіальне управління юстиції у Львівській області продовжує  інформувати про права споживачів.

На цей раз говоримо, як захистити свої права у випадку, якщо купив продукт із простроченим строком придатності?

Продаж товарів, на яких строк придатності не зазначено або строк придатності яких минув ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ!

 Моделювання ситуацій:

  • Якщо ви придбали харчовий продукт, строк придатності якого минув – вимагайте у продавця замінити його на придатний або повернути сплачені кошти. Для заміни товару обов’язково пред’явіть товарний (фіскальний) чек, який підтверджує покупку.
  • Якщо ви придбали придатний продукт, але за зовнішніми ознаками він видається зіпсованим – це може свідчити про порушення умов зберігання або підроблення дати виготовлення продукту. Ви можете замінити такий товар або повернути сплачені за нього кошти.

ПАМ’ЯТАЙТЕ! Продавець несе відповідальність, якщо покупець доведе, що недоліки товару виникли до передання йому товару або з причин, які існували до цього моменту.

  • Якщо Ви виявили прострочений чи зіпсований харчовий продукт на полиці магазину – обов’язково повідомте адміністрацію та ВИМАГАЙТЕ ПРИБРАТИ ТАКИЙ ТОВАР З ПРОДАЖУ. Попросіть перевірити всю партію, щоб не отруїлись інші покупці. Продукти могли потрапити до магазину вже зіпсованими.

Зіпсований товар підлягає списанню та утилізації!

Якщо дотримання наших рекомендацій не допомогло і ваше право було порушено,

Звертайтесь:

  • Цілодобова гаряча лінія Держпродспоживслужби: (044) 364-77-80
  • Адреси (телефони) територіальних органів Держпродспоживслужби www.consumer.gov.ua
  • Єдиний контакт-центр системи безоплатної правової допомоги: 0 800 213 103

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *