Освячення пам’ятного хреста біля с.Забір’я

У суботу, 22 вересня 2018 року відбулися урочистості освячення пам’ятного хреста біля с.Забір’я на місці поховання австрійських солдат під час Першої світової війни.

 

1914 році в районі Забір’я, Гійче і інших навколишніх сіл з російськими військами воювали підрозділи 2 -го тірольського полку цісарських стрільців.Тут лилась кров і гинули люди.

Ініціатива наших земляків щодо впорядкування цього місця була підтримана Тірольським відділенням Австрійської меморіальної організації “Чорний Хрест”.

Під час урочистостей відбулося освячення та молитва за полеглими воїнами, отцем  Володимиром Мартинюк ,настоятелем Забірської церкви.

Зі словами привітання до австрійських гостей звернулася секретар Забірської сільської ради Копровська Г.Б. та житель села Забір’я , приватний підприємець – Зіньків С.М.

А слова подяки до Забірської громади прозвучали від п.Герича В.П. і представниці  австрійської делегації, пані Габріели Габсбург- Лотрінген, член Імператорської Габсбургів, професор.

На знак подяки  австрійська делегація нагородила почесними грамотами та орденом “Чорний хрест” організаторів та виконавців робіт пам’ятного знака: Ярему Зіновія, Баковського Степана, Гнідця Віктора ,Кобрина Володимира та Зіньківа Степана за їх працю.

Під час урочистостей було покладено квіти від Забірської громади та австрійської делегації.

Дякуємо, усім організаторам та громаді с.Забір’я за активну участь у церемонії відкриття пам’ятного знака.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *