Пам’ятки

День пам’яті за загиблими односельчанами

9 травня 2010 року

РЕКВІЄМ пам’яті загиблих воїнів, захисників своєї Вітчизни у 1941-1944 роки
Панахида до 70-річчя спалення села Синьковичі.Посвячення могили.

IMG_9442

В історії нашого народу є чимало трагічних сторінок. Це уроки, за які хтось заплатив життям і які ми маємо пам’ятати, щоб не допускати пролиття крові на нашій землі. Однією із таких страшних трагедій, яка спіткала нашу землю, є спалення села Синьковичі. Це трапилося сімдесят років тому, 28 серпня 1944 року. На річницю трагедії селяни зібралися на поминальну панахиду за загиблими.

Панахида відбулася на відреставрованій могилі в селі Синьковичі. Громада молилася за односельчан, які загинули під час спалення села, за всіх героїв, які віддали життя за незалежність України, за героїв Небесної сотні та новітніх героїв, які гинуть, захищаючи кордони нашої держави. Після спільної молитви та освячення могили до присутніх звернувся о. Михайло Шевчук.

IMG_9455

Сільський голова Зеновій Сенько навів історичні факти про спалення села Синьковичі та звернувся до громади: “Нехай наша історична пам’ять, пам’ять про трагедію в селі Синьковичі, інші минулі трагедії та перемоги, міцно стукає  у наші голови і пробуджує в нас почуття українського громадянина-патріота. Громадянина, який думає і дбає в першу чергу про свій народ, свою землю, свою державу і несе відповідальність перед світом і Богом.”

Виступають школярі Синьковицької ЗОШ І-ІІ ступенів:

До односельчан звернулася директор Синьковицької ЗОШ І-ІІ ступенів Кіщак Михайлина Миколаївна:

Виступають Дацків Світлана Миколаївна та Гнідець Мирослава Петрівна.

У майбутньому жителі села Синьковичі в пам’ять про страшну трагедію планують закарбувати імена загиблих односельчан на меморіальній таблиці на могилі.

IMG_9471IMG_9449IMG_9473IMG_9478

24 серпня 2016 року в селі Забір’я  відбулася Панахида на Братській могилі. Громада молилася за односельчан, які загинули , за всіх героїв, які віддали життя за незалежність України.

Comments are closed.