Школи

826efsadecg

Забірська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів розтшована у с. Забір’я, вул. Центральна, 67;        тел:  9-45-771;           e-mail: zabirya2015@ukr.net

сайт Забірської ЗОШ І-ІІ ступенів

Директор школи – Баковський Степан Євгенович.

DSC03738

18 травня 2017 року в Забірській школі відбулося свято,найменші школярики прощаються зі своєю першою книжкою – Букварем. Свято “Прощавай, Букварику!” провела класовод 1 класу Войтович Тетяна Василівна.

День вишиванки, який традиційно відзначається в третій четвер травня(18 травня), єднає українців незалежно від їхньої статі, соціального статусу, віросповідань чи політичних поглядів.

Свято є самобутнім і самодостатнім. Не прив’язане до жодного державного чи релігійного. Його мета – зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. Воно вкрай важливе саме сьогодні, адже показує, що українці єдині, а отже, незборимі. Саме ж свято запрошує кожного свідомого громадянина до абсолютно простого вчинку – одягнути вишиванку і в ній піти на роботу чи на навчання. Водночас така дія має глибокий контекст, адже йдеться про вираження своєї національної та громадянської позиції, культурну освіченість та духовну свідомість.

Учні та вчителі Забірської школи  приєдналися до святкування та прийшли до школи у вишиванках.

А у Синьковицькій ЗОШ І-ІІ ступенів Всесвітній День вишиванки відбувся під гаслом “Я люблю вишиванку”.

Також, у цей день учнівський та учительський колективи взяли участь у спільній молитві до мощей Івана Павла Папи ІІ у церкві Успіння пресвятої Богородиці.

26 травня 2017 року у Синьковицькій ЗОШ І-ІІ ступенів та в Забірській ЗОШ відбулося свято останнього дзвоника. Прийшли привітати учнів, вчителів, а найголовніше – випускників сільський голова З. Сенько, настоятелі храму, батьки, гості.
Учні та вчителі були нагороджені Похвальними листами, грамотами, подяками, яких за навчальний рік назбиралось дуже багато. Хвилююче, зі сльозами на очах, привітали випускників їх класний керівник, батьки випускників.
Під кінець свята пролунав дзвоник, який сповістив учням про початок канікул, а випускникам про те, що вони наступають на наступні сходинки свого життя!Остатній дзвоник у Синьковицькій ЗОШВ Забірській ЗОШ

З 6-16 червня у Забірській нашій школі розпочав свою роботу літній мовний табір під керівництвом вчителя французької мови Пельц Оксани Ярославівни.
   У мовному таборі перебувають учні початкової та середньої школи. Діти дуже активно проводять  свій час у таборі. Вони малюють, співають, розгадують кросворди, переглядають мультфільми на французькій мові, грають у рухливі ігри та беруть участь в екскурсіях.

Мовний табір у Синьковицькій  школі під керівництвом вчителя англійської мови Зіньків Христини Іванівни.

15 червня 2017 року в с. Синьковичі учні,вчителі Синьковицької ЗОШ І-ІІ ступенів ,сільський голова З.М.Сенько та директор Забірської ЗОШ С.Є.Баковський приймали гостей із Франції та Швеції

липень 2017 Протягом останнього півроку педагогічний та учнівський колективи Синьковицької ЗОШ І-ІІ ст., яких активно підтримали громада села, місцеві підприємці-спонсори (Бокало І.В., Гнідець В.О., Федик В.В.), сільський голова З.М. Сенько, начальник відділу освіти Жовківської РДА М.С. Коваль, голова Жовківської райдержадміністрації Н.С. Щур,голова районної ради Р.В. Горбань та Львівська обласна рада, при духовній підтримці настоятеля парафії села Синьковичі отця Михайла Шевчука жили приємними клопотами – рівно стільки часу минуло з того дня, коли стало відомо, що наша школа є в числі переможців в конкурсі Мікропроектів (Капітальний ремонт шатрового даху із застосуванням енергозберігаючої технології Синьковицької ЗОШ І-ІІ ступенів села Синьковичі по вулиці Клубна, 17 Жовківського району Львівської області ), який стартував восени минулого року.


“Можна багато розповідати про труднощі та перешкоди, які були на нашому шляху, можна скаржитися на безгрошів’я тощо, але ми перемогли!ділиться думками голова батьківського комітету школи Яна Домашовець, колишня випускниця нашої школи, мама двох учнів,  хоча претендентів на перемогу було ой, як багато!”
Роботи велися якісно та швидко професійною бригадою робітників – майстрів своєї справи. Протягом місяця ПП “Либідь” (І.М. Гнідець) вело будівельні роботи і новенький дах постав у всій своїй красі. А отець Михайло Шевчук ще й випросив у Небесної канцелярії хорошу погоду! Лише один чи два рази невеличкий дощик змив куряву, випробувавши нове накриття та надавши йому ще більшого шарму.
“Наша школа тепер як поважна дама в новому капелюшку”,- жартують одні. “Капелюшок новий, а прикид старенький, онде латки видніються”, – віджартовуються інші.

За свою школу вступається її господиня, директор школи Левонова С.Р., , дякуючи, при цьому всім, хто доклав максимум зусиль для втілення в життя даного Мікропроекту.

1 вересня 2017 року у Забірській ЗОШ І-ІІ ступенів відбувся День Знань та пролунав Перший дзвоник. Усі ми знаємо, яка це важлива подія для кожного школяра, студента, особливо для тих,  для кого дзвінок повинен пролунати вперше.

 Цікаво й урочисто відбулось святкування Дня знань у  шкільному подвір’ї. На початку свята гучними оплесками присутні привітали першокласників.

Внесення  Державного Прапора та виконання Державного Гімну України

За давньою шкільною традицією, слово надається директорушколи Баковському СтепануЄвгеновичу:

Привітальне слово від сільського голови Сенько Зеновія Михайловича

На свято до школи завітала Бродик Ірина Анатоліївна-голова Жовківської районної організації профспілки працівників освіти і науки .

Директор школи Баковський С.Є. вручив  вчителям і  учням   грамоти та значки.

За активну участь у сходженні на найвищу вершину Українських Карпат Говерлу нагороджується:

Незабутньо і зворушливо звучали вірші з уст маленьких першокласників, які вже сьогодні вперше у своєму житті сядуть за парти.

Випускники привітали першокласників і поділилися секретом: школа – є особливим світом, який кожному розкривається по-своєму. Будьте активними та допитливими, тоді вам завжди буде цікаво і весело! Будьте щирими та товариськими, тоді з вами завжди поруч буде багато друзів! Будьте відповідальними та наполегливими, тоді ви завжди будете радіти можливості відповісти на уроці та отримати гарну оцінку!

А потім настала найурочистіша мить свята Знань – на шкільному подвір’ї пролунав перший дзвоник, який сповістив про початок нового навчального року – нової сходинки на шляху пізнання. Право подати перший дзвоник надали учениці 1-го класу Сайчук Анастасії та учневі 9-го класу Цькуй Степан.

Пролунав перший дзвоник. Настав час для першого уроку нового навчального року. Цей урок для першачків дійсно перший у їх житті.  Для більшості школярів він черговий, але повний сподівань та очікувань.

Школа світиться щастям, бо на її поріг вернулися учні.

29 вересня 2017 року, у Забірській школі відбулося святкування Дня вчителя. В цей день лунали самі теплі слова привітання та були найщиріші посмішки.Свято-вітання для вчителів  школи підготували та провели учні 9 класу під керівництвом педагога-організатора Юрчук Оксани Михайлівни.

14 жовтня – День захисника України
14 жовтня – День українського козацтва
14 жовтня –  75 річниця створення УПА

  До цих знаменних дат у Забірській школі було проведено літературно-музичну композицію “Козацькому роду – нема переводу”. Учні 5 класу під керівництвом Макух Світлани Ігорівни підготували полум’яні патріотичні вірші, пісні, запальний український гопак.

А також було проведено козацькі розваги. На них діти показали свою кмітливість, винахідливість, витривалість, розум.

27 жовтня 2017 року в Забірській школі відбулося свято“Барви золотої осені”.У дійстві взяли участь третьокласники під керівництвом Романова Олександри Ярославівни.

 31 жовтня 2017 року  у рамках місячника правових знань  восьмикласники разом із класним керівником Пельц Оксаною Ярославівною підготували та провели виховний захід «Наші права – щасливе дитинство», на якому нагадали всім присутнім дітям про їхні права.

9 листопада 2017 р. у нашій школі відбулася літературно-музична композиція “До мови доторкнемось серцем”, присвячена Дню української писемності та мови. Свято підготувала вчитель зарубіжної літератури Копровська Оксана Богданівна разом із учнями 7 класу. Також вчителі та учні школи взяли участь у всеукраїнському радіодиктанті національної єдності.

Учні 8 класу зняли  відео “Українською говори!” до Дня української мови та писемності.

21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи, що об’єднав дві знакові події у новітній історії країни – Помаранчеву революцію 2004 року та Революцію Гідності 2013 року.
Цього дня у Синьковицькій ЗОШ I-II ступенів, було організовано виховний захід на тему: “Нам судилось в Україні жити”, метою якого стало нагадування про доленосні події в Україні XXI ст., а також віддання шани патріотизму, мужності громадян , які стали на захист прав і свобод людини.
У проведенні заходу брали участь учні 8-9 класів. Словами пісень та віршів вони нагадали усім присутнім про те, що українці мають чим пишатися, що їхня Батьківщина не раз переживала дні слави, мужньо переносила найважчі випробування, але:
Наш український древній рід
Благословенний Богом на життя довічне.
Його коріння з давніх літ
Дає нам силу титанічну.

Вшанування пам’яті жертв голодомору 1932-33р. у Синьковицькій ЗОШ.
24 листопада вчителем історії, Сохань Р. М, було проведено урок-реквієм “Свіча пам’яті”. Усі школярі долучилися до обласної акції серед учнівської молоді “Незабудки пам’яті”.

24 листопада 2017 року в Забірській  школі проходив День пам’яті жертв Голодомору. Учні 9 класу з класним керівником Пельц Мар’яною Василівною підготували виховну годину-реквієм “Пам’ять серця”, під час якої пригадали причини і наслідки Голодомору 1932-1933 років в Україні, а також пом’янули загиблих хвилиною мовчання.

Крім того, вчитель трудового навчання Пельц Оксана Ярославівна разом з учнями школи приєдналися до обласної акції “Незабудки пам’яті”.

У четвер, 7 грудня 2017р., наші наймолодші школярі святкували ювілей – перші 100 дні у школі!
Вітаємо! Нехай у школі вам завжди буде затишно і спокійно, легко і цікаво вчитися, а маленькі невдачі будуть лише проміжною ланкою до нових перемог! Бажаємо бути зібраними, відповідальними, жадібними до знань, адже, як сказав Анатоль Франс: „Аби перетравити знання, треба поглинати їх з апетитом”. Успіхів та нових звершень у навчанні!

Свято “Ми – вже справжні школярі” підготувала Семочко Світлана Романівна разом із учнями 1 класу.

13.12.2017року в Забірській школі відбулися Андріївські вечорниці.Виступ підготували вчителька зарубіжної літератури Копровська Оксана Богданівна та дев’ятикласники.

 Цікаво та весело 19 грудня 2017р. пройшло свято Миколая в Забірській школі. Учні 1 – 4 класи із класними керівниками  підготували чудову літературно-музичну композицію “Миколай іде до нас”. Діти ознайомили присутніх з історією свята, розповіли про благодіяння Миколая-Чудотворця, розповідали вірші, співали пісні. По закінченню заходу діти отримали подарунки від Святого Миколая.А Святий Миколай побажав усім гарного настрою, учням веселих свят та незабутніх зимових канікул.

З Новим роком! З добрим роком,
Що ступа невтомним кроком
На українську землю рідну,
Мирну і привітну, добру, щедру і щасливу,
І багату, і красиву!

“Новорічна казка” у виконанні учнів 5, 7, 9 класів  (підгот. Копровська О. Б. та Періг М. М.)

25 січня 2018 року на майданчику біля школи  учні 9 класу взяли участь у грі «Бій під Крутами». Ця гра покликана змоделювати та представити події, які відбувались взимку 1918 року під Крутами, зацікавити дітей у вивченні історії, виховувати повагу до героїв Крут, почуття гідності та готовності до захисту Батьківщини. Організувала гру вчитель історії Пельц Марʹяна Василівна.

   20 лютого 2018 року в нашій школі вчителем історії Пельц Мар’яною Василівною разом із учнями 7 класу було проведено захід на тему “Небесна Сотня в вирій полетіла…” Учні та вчителі мали можливість пом’янути людей, яких було вбито в мирний час ХХІ століття, – Героїв Небесної Сотні.

До Міжнародного дня рідної мови (21 лютого) у Забірській школі п’ятикласники під керівництвом учителя української мови та літератури Макух Світлани Ігорівни підготували літературно-музичну композицію “І там, де звучить рідна мова, живе український народ”.
На святі учні розкрили красу й багатство української мови, показали своє ораторське мистецтво, акторські здібності.
На виступі дітей були присутні вчителі, батьки, учні школи. Усі глядачі схвально сприйняли виступ п’ятикласників, підтримуючи їх оплесками. Це свято ще раз нам довело, що потрібно шанувати рідну мову, плекати, вивчати, нести у світ – тоді ми будемо могутнім народом, який визнаватимуть в усьому світі і з повагою звертатимуться: “українці”.

4 березня 2018 року педагоги Синьковицької школи брали участь в урочистостях з нагоди 203-тя від народження Михайла Вербицького – творця мелодії Державного Гімну України в селі Млини (Республіка Польща)

Педагог-організатор Максимець М.І. Синьковицької ЗОШ І-ІІ ступенів організувала з учнями школи 07.03.2018 року «Свято Весни».
Учениця 7 класу Шевчук Марія ознайомила присутніх з історією свята 8-го березня. Марія Іванівна провела багато різноманітних цікавих конкурсів: «Господарочка», «Заплети косу», «Найсильніший парубок», «Галантний кавалер» та ін. Акцентувала увагу на підвищенні самооцінки дівчат, говорила про таланти, особистісні досягнення та успіхи дівчат; пояснювала хлопцям та дівчатам, що таке гендерні стереотипи та вчила їх боротися з власними упередженнями відносно дівчат та жінок.

Традиційне шкільне свято – свято Букваря – відбулося у 1 класі Забірської зош I-II ступенів.

Це святковий захід, де першокласники прощаються зі своїм першим і головним підручником – Буквариком. Не таємниця, що найбільше найрізноманітнішої, найновішої, найцікавішої і найпотрібнішої інформації дитина отримує саме в перший рік свого навчання у школі. Тому, щоб віддати шану Букварику, до свята готувалися особливо старанно. На чолі з класоводом Семочко Світланою Романівною, вчили вірші та проводили конкурси, підготували гарні музичні композиції. І як результат – перед присутніми розгорнулося святкове дійство. Казкова атмосфера, жарти, веселі пісні, музична вікторина “Мультфільми” також презентували Абетку яка не залишила байдужими нікого.

  На свято завітало багато гостей. Це і дирекція школи, і учні інших класів, батьки, бабусі та дідусі, братики й сестрички. А маленькі першокласники продемонстрували, чого вони навчилися протягом свого шкільного року.

Свято Букварика закінчилося, але шлях до знань тільки розпочався. І це свято – перша сходинка у шкільному житті, яку першокласники подолали разом із своєю першою учителькою Світланою Романівною, яка стала їм і другою мамою, і другом, і мудрим наставником.

 Батьки, щиро вдячні  Семочко Світлані Романівні  за доброту і щедрість серця. Бажають їй міцного здоров’я та успіхів у нелегкій роботі на педагогічній ниві.

Залишити відповідь

Ви увійшли як adminВийти?

Яскравим і незабутнім стало свято «Прощавай, початкова школо!», що відбулося 23 травня 2018 року  у Забірській ЗОШ . На свято, яке підготували учні разом із  своїм  класним керівником Домашовець Наталією Іванівною завітали: адміністрація школи, вчителі, батьки, учні школи.

З вітальним словом та найкращими побажаннями до випускників початкової школи звернувся директор школи Степан Євгенович Баковський

Четвертокласники висловили свою подяку своїм вчителям і батькам у віршах , піснях  та заспівали веселі частівки також діти дали клятву майбутнього п’ятикласника .

Ведучі свята: Анна Савуляк ,Софія Збишко , Наталя Кобрин та Оксана Сенько.

Отож, бажаємо нашим випусникам  міцного здоров’я, творчих досягнень, нових перемог, залишатися добрими, веселими, дружніми, допитливими в отриманні знань.

Любі діти, на прощання –
Мої сердечні побажання.
Хай вам сонечко сміється,
і наука хай дається,
Хай щастить вам, діти всюди!
Хай ростуть з вас гарні люди!

ОСТАННІЙ ДЗВОНИК У ШКОЛІ!

Сьогодні у школі останній ви раз,
Як учні. Вже завтра — як гості.
Згадаєте школу в житті ще не раз,
І роки прості і не прості.
Доріг вам відкрилось багато в житті,
Вони всі — з шкільної стежини.
Та важко забути людині оті
Найперші школярські години.

9 місяців шкільного життя промайнули, як один день. Цього свята чекали всі: першокласники, які успішно опанували свою першу книгу – Буквар, випускники початкової школи, які не менш успішно склали перший дорослий іспит – державну підсумкову атестацію. Та найбільш хвилюючим  це свято було для наших дорогих випускників.

За доброю традицією школи розпочали своє свято з Служби Божої в храмі св.Параскевії Мучениці . о. Іван  спільною молитвою та добрим словом благословив школярів та випускників на добру дорогу, випускникам побажав віри в майбутнє, мирного неба, гарно скласти іспит на дорослість та у будь-якому випадку залишатися людьми.

Учні, вчителі, батьки, односельці заполонили  шкільне подвір’я, аби разом провести у доросле життя випускників та привітати із початком канікул молодше покоління школярів.

Святкову лінійку розпочав директор школи Степан Євгенович Баковський побажав школярам гарно відпочити, набратися сил та здоровими прийти 1 вересня до школи. А випускникам впевнено йти до своєї мети, не забувати рідний дім та школу, бути гідними синами та доньками своїх батьків та Батьківщини.

Степан Євгенович нагородив подякою сільського голову  Зеновія Михайловича  за багаторічну плідну співпрацю з педагогічним колективом  у навчально-виховні роботі з учнівською молоддю ,за  вагомий особистий внесок у зміцнення матеріальної бази школи таз  нагоди 50-річного ювілею з дня закінчення Забірської ЗОШ .

З привітанням та побажанням до всіх учнів,педагогів та батьків звернувся сільський голова Сенько Зеновій Михайлович:

 

Зеновій Михайлович від виконавчого комітету Забірської сільської ради  нагородив грамотою педагогічний колектив Забірської ЗОШ І-ІІ ступенів і  вручив сертифікат на суму 150,000 тис.грн. для  капітального ремонту міжповерхового дерев’яного перекриття.

Також, звучало вітання від випускника 1968 року Зеновія Михайловича до першої вчительки-Галини Семенівної Музика .

Зустріч поколінь. Зеновій Михайлович(50-річний ювілею з дня закін. школи),перша вчителька-Галина Семенівна та онук -Зеновій Сенько.

Вітали цьогорічних випускників і найменші школярі – першокласники, які пообіцяли стати гідною зміною девятикласникам.

З хвилюванням до вчителів та батьків звернулися і самі випускники які подякували за навчання, виховання та терпіння та  пообіцяли виконати усі настанови.

Щирі слова побажань та настанов для випускників звучали й з уст їх батьків.

 

Останній дзвоник не лише сповіщає про закінчення навчального року, але й підводить підсумок всього навчального року. За цей період учні освоїли вершини знань, вчилися культурі, хорошим манерам. Кращим учням школи за досягнення в навчанні, спорті, за перемоги в районних і обласних конкурсах були вручені грамоти і похвальні листи.

Баковський Степан Євгенович – директор школи нагородив грамотами і подяками вчителів та депутата Жовківської районної ради Романов Володимира Володимировича.

По завершенню урочистостей, для випускників був проведений останній шкільний урок, під час якого вже колишні учні згадували всі девять років, проведених у стінах рідної школи та востаннє прислухалися до мудрих слів своїх класних наставників.

Що ж, відлітайте ключем журавлиним ,
У вирій життя школа вас проводжа.
Нехай все життя ваше буде щасливим,
Наснаги бажаємо вам і добра

9 червня 2018 року в Забірській школі відбувся випукний вечір.

Стільки стежок потоптано навколо школи, і стільки доріг відкривається в нове життя. Бажаємо нашим випускникам завжди з теплотою згадувати шкільні роки, шкільних друзів і, звичайно ж, вчителів, які дали важливий поштовх у життя, вклавши саме цінне і потрібне. Бажаємо зробити правильний вибір і стати на ту дорогу, яка допоможе освоїти улюблену і потрібну професію, обійти всі невдачі, перешкоди і придбати ті блага, яких ви прагнеш зараз, адже від цього залежить ваше майбутнє.

Переглянути фотографії можна за посиланням https:  https://photos.app.goo.gl/sFznFY7E3JpRdGfA9

У прекрасну пору року приходить до нас учительське свято. Це час, коли шелестить падолистом осінь і снує в лузі мереживо бабиного літа, а червоні жоржини пломеніють над землею, немов дарують весь свій жар любові нашим учителям. В цей святковий день – День учителя, дев’ятикласники підготували святковий концерт «Учитель – то достойний знань вінець».

19 жовтня 2018 року в Забірській школі відбулося особливе свято – свято, якого немає у жодному календарі, але для  школи воно вже стало традиційним.Кожен рік, до свята Покрови, дружна шкільна родина приймає поповнення!

Кожен рік в осінню пору
Зростає рід козатцва наш
Посвяту відзначаєм на Покрову,
У козачата приймаємо п’ятий клас.

Найбільше і найдорожче добро кожного народу – це його мова. У ній досвід, мрії і сподівання мільйонів людей, об’єднаних в єдине ціле – народ.

Літературно-музична композиція “Лиш народи, уявлені у Слові, достойно можуть жити на землі”,присвячена Дню української писемності відбулася у Забірській ЗОШ І-ІІ ступенів, у якій взяли участь учні 8 класу з класним керівником  Копровською О. Б.

Як наші прадіди вибирали місце для майбутньої домівки? З чого зводили хату? Яким дотримувалися звичаїв?Відповіді на ці запитання та ще багато чого цікавого розказали нам четвертокласники разом із класним керівником Романовою Олександрою Ярославівною на методоб’єднанні класних керівників 16 листопада 2018 року у “Маминій світлиці”.

22 січня 2019 року учні та вчителі Забірської школи приєдналися до вшанування такої визначної дати в історії України – 100-ліття від проголошення Акту Злуки та Дня соборності України!

Слава незламним!

      Саме під таким гаслом у перший день лютого у Забірській ЗОШ І-ІІ ступенів був проведений виховний захід, присвячений 90-м роковинам створення ОУН. Школярі зі своїми наставниками, а також присутні на заході сільський голова Сенько З. М. та настоятель храму святої великомучениці Параскеви о. Володимир  мали змогу ще і ще раз пережити хвилюючі сторінки історії визвольних змагань нашого народу, про що розповіли учні 7 класу та кадри відеосюжетів із великого екрана актової зали школи.

     Своїми спогадами про буремну юність у лавах ОУН-УПА із присутніми поділився 91-річний ветеран визвольних змагань за Україну Сень Володимир Андрійович, якого квітами вітали діти, а дирекція школи – Подякою за вагомий внесок  у становлення і розбудову української держави та національно-патріотичне виховання молодого покоління. Та приємною несподіванкою і родзинкою свята без перебільшення стала виконана дорогим гостем пісня його юності, яку на приспіві охоче підхопили усі присутні:

    «Ах ленту за лентою набої подавай,
    Український повстане, в бою не відступай!»

        Крім того, учні школи приєдналися до флеш-мобу «Слова незламних», процитувавши відомих діячів ОУН. А завершальним акордом святкового дійства було вітальне слово о. Володимира і спільна подячна молитва за Україну. Після короткої фотосесії на згадку про змістовно проведений час люди почали розходитись по домівках, а вслід їм лунав наказ із невмирущого гімну УПА «Зродились ми великої години»:

          «.. бо плач не дав свободи ще нікому
           Лиш хто борець – той здобуває світ!»

9 лютого 2019 року відбулася радісна і хвилююча зустріч випускників. Саме тут у рідних стінах  Забірської загальноосвітньої школа І-ІІ ступенів вони потрапили у чарівний світ науки і знань, розкрили свої таланти, провели найкращі роки життя, оскільки надихали їх на здобуття знань і творчість віддані своїй справі педагоги, які передавали їм свій досвід та майстерність, створювали підґрунтя у виборі майбутньої професії. На зустріч з молодістю та вчителями завітали випускники ювілейних років, які закінчили школу 45, 35, 30, 25, 20, 15, 10 років тому.

Також на вечір зустрічі були запрошені ветерани педагогічної праці та сільський голова Зеновій Михайлович Сенько.

У цей вечір уперше у школі виконувався гімн села Забір’я (сл. та муз. С. Баковського).

Після виконання гімну зі словами привітань до всіх присутніх звернувся директор школи Степан Євгенович Баковський.

Приємні хвилини подарував святковий концерт із художніми номерами про сучасне шкільне життя, піснями, танцями, жартами, який підготували дев’ятикласники із класним керівником Оксаною Ярославівною Пельц. Випускники мали можливість повернутися у дитинство переглядаючи відеопрезентації про своє шкільне життя.

Далі в програмі зустрічі було довгождане спілкування зі своїми учителями та однокласниками.

Переглянути фотографії можна за посиланнямhttps://photos.app.goo.gl/VJCEoGGZnWeGFoks5

Ой, громниця-свічечко! Святая водичечко!
Від біди оберігай наш майбутній урожай!
Дай здоров’я нам усім та достатку в кожен дім!
Свічко-свічечко гори, на діточок укажи!
В щасті-долі щоб жили і здоров’я берегли!

Як нестримно летить час, ще зовсім недавно ми тішилися новорічними святами, а вже почався відлік лютого – останнього місяця зими. Наша свята церква відзначає урочистим Богослужінням одне з найбільших і шанованих свят – Стрітення Господнє.

Учні 7 класу разом із класним керівником Періг Марією Василівною підготували і провели гарну виховну годину “Стрітення Господнє”, на якій розказали усім присутнім походження цього свята, його традиції. А на закінчення пригостили усіх смачним печивом у формі жайворонка, бо, як знаймо, у цей день ми ще й закликаємо Весну.

У народі кажуть, що час – найкращий лікар ран. Та чи вправі ми так вважати, коли мова йде про Афганістан? Ні, навіть століття не залікують болючі рани пам’яті.

Ціна горя буває різною. Та коли вона дорівнює втраті людського життя, його вже не можна виміряти нічим. слово це одного кореня із словом «гіркий». А чи буває щось у світі гіршим за сльози? Особливо за сльози матері, яка втрачає сина. У війни не жіноче обличчя. Та хто відніс це страшне слово до жіночого роду? Хто поставив його в один ряд із словом Мати? Одна дає життя, інше забирає. Від цих слів застигає у жилах кров, німіють уста, озивається болем серце, тремтить душа, озивається совість. Так і хочеться закричати на весь білий світ: «Отямитесь, люди! Хто дав вам право розпалювати війни і розпоряджатися чужим життям? Отямитесь, поки не пізно.»

Ці слова звучать у кожного, хто вчитується у рядочки на стенді у куточку пам’яті воїна-інтернаціоналіста Івана Мельника. Він був таким же хлопчиком, як і всі сільські діти: любив поганяти м’яча, пополоти грядку, порибали. Ой, як пече оте слово «був». Чому був?

Страшна звістка облетіла Забір’я 19 серпня 1982 року: виконуючи інтернаціональний обов’язок в Демократичній Республіці Афганістан загинув односельчанин Іван Мельник. Декілька скупих рядочків, а яким горем вони обернулися.

Ким же він був на цій війні? Солдатом, який не встиг і фотокарточки вислати додому у військовій формі. Солдатом, який виконав свій обов’язок.

На дев’ятнадцятому році його життя обірвалося… « Йому й ще жити і жити, дітей ростити, стареньких батьків онуками тішити. Та у нашій пам’яті Іван Мельник назавжди залишиться дев’ятнадцятилітнім юнаком, солдатом, який чесно виконав свій обов’язок.

Материнська туга

Встаньте, люди, і віддайте шану
Тим, що не вернулись із Афганістану!
Виряджала мати сина у солдати,
І син писав мамі: «Я в Афганістані!»

Чи ти, моя мамо, про те місто чула?
Вісточку до тебе шлю я із Кабула…
Мама лист читає, сльози утирає,
Десь моя дитина у далекім краї.
Вночі мамі сниться далека дорога,
А сина підняла бойова тривога.
Коли на світанку розійшлись тумани
Наших обстріляли вороги-душмани.

А що було дальше – здогадайтесь самі,
бо листів додому син не пиши мамі.
Що ж то був за воїн, що упав на полі?
був він нашим учнем, вчився в школі рідній.

Хоч в Афганістані наших військ немає,
Але мама сина і досі виглядає.
Може помилково прийшли документи?
Де ти, мій синочку, де ти, сину, де ти?

Встаньте, люди, встаньте і віддайте шану
Воїну-афганцю Мельнику Івану.

До 30-річчя виведення військ з Афганістану в школі педагогом-організатором Юрчук Оксаною Михайлівною та учнями 8 класу 15 лютого 2019 року була проведена тематична лінійка “Назавжди залишився солдатом” пам’яті нашого односельчанина Мельника Івана, який загинув в Афганістані.

Небесній Сотні шана й молитви,
За чисті душі, що злетіли в небо.
Їм шлях високий, Боже, освяти.
І в мирі, Господи, прийми до себе.

Лінійку-реквієм «А сотню вже зустріли небеса..» до п’ятої річниці кривавих подій на Майдані підготували і провели  учні 8 класу разом із класним керівником Оксаною Богданівною Копровською.

21 лютого 2019р до Дня рідної мови у Забірській школі була проведена відкрита виховна година “Тільки рідним словом проговориш до серця”. Учні 6 класу під керівництвом вчителя української мови і літератури Макух Світлани Ігорівни показали свою любов до рідного слова, пісні та Батьківщини.

 

Comments are closed.