ПАМ`ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ, ЯКІ СПЛАЧУЮТЬ АЛІМЕНТИ

Зі слів Миколи Станіщука, у період літніх відпусток, важливо також знати порядок виїзду з дитиною за кордон, якщо сплачуєш аліменти вчасно.
ОТЖЕ:
ЯКЩО АЛІМЕНТИ СПЛАЧУЮТЬСЯ ВЧАСНО:
- виїхати з дитиною за кордон можна на строк, передбачений нотаріально посвідченою згодою або рішенням суду.
ДЛЯ ЦЬОГО ПОТРІБНО:
- Написати рекомендованого листа другому з батьків з проханням надати згоду на виїзд з дитиною за кордон;
- Якщо згоду не надали протягом 10-ти днів після вручення рекомендованого листа -подати до суду заяву щодо надання дозволу на виїзд з дитиною за кордон без згоди другого з батьків;
- На кордоні пред`явити нотаріально посвідчену згоду другого з батьків на виїзд або копію рішення суду про дозвіл на виїзд дитини.
______________________________________________________________________________
Коли Закон пришвидшує виплату боргу у 79 675 грн. та штрафу в сумі 31 853,99 грн!
Продовжуємо ділитись позитивним досвідом зі сплати боргів по аліментах.
Зі слів очільника Львівської юстиції Миколи Станіщука, на виконанні у державного виконавця перебуває виконавче провадження про стягнення аліментів з боржника на користь стягувача на утримання двох дочок в розмірі по 1/3 заробітку (доходу), але не менше 30% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку.
13.05.2013 року державним виконавцем винесено постанову про відкриття виконавчого провадження щодо виконання виконавчого документа.
Боржником аліменти тривалий час не сплачувались, а тому утворилась заборгованість по сплаті аліментів.
У відповідності до вимог чинного законодавства державним виконавцем вживались заходи примусового характеру щодо сплати аліментів на утримання дитини.
У відповідності до внесених змін до ст. 71 Закону України «Про виконавче провадження» державним виконавцем винесено постанову про тимчасове обмеження боржника у праві виїзду за межі України.
По виконавчому провадженню боржнику нараховано заборгованість по аліментах в сумі 63 707,98 грн. станом на 01.09.2018 року , а також винесено постанову про накладення штрафу в сумі 31 853,99 грн.
Станом на 01.05.2019 року, боржнику нараховано заборгованість в сумі 79 675 грн. та від даної суми винесено постанову про стягнення виконавчого збору в сумі 7 967,50 грн.
Враховуючи наведене, за рахунок примусових заходів передбачених Законом України «Про виконавче провадження» щодо виконання виконавчого документу з боржника стягнуто заборгованість по сплаті аліментів в сумі 79 675 грн., штраф в сумі 31 853,99 грн. які перераховано стягувачці на особовий рахунок в установі банку та стягнуто виконавчий збір в сумі 7 967,50 грн., витрати по виконання виконавчого провадження в сумі 369 грн.
23.05.2019 року державним виконавцем винесено постанову про скасування заходів примусового виконання .
Державним виконавцем у відповідності до вимог чинного законодавства та в межах законодавчих ініціатив Мін’юсту #ЧужихДітейНеБуває боржнику повторно роз’яснено порядок сплати аліментів та зобов’язано неухильно дотримуватись вимог закону щодо виконання виконавчого документа про сплату аліментів на утримання неповнолітніх дітей.
______________________________________________________________________________
Як виїхати за кордон з дитиною, якій заборгували зі сплатою аліментів

Зі слів очільника Львівської юстиції Миколи Станіщука, в період відпусток та літніх канікул, не буде лишнім розглянути можливість виїзду з дитиною БЕЗ ДОЗВОЛУ БОРЖНИКА.
Отже, на строк до 1 місяця і більше можна виїхати з дитиною за кордон без дозволу боржника у випадку:
- Якщо заборгованість понад 4 місяці або понад 3 місяці дитині з інвалідністю чи тяжкою хворобою.
Що для цього необхідно:
- Отримати довідку про наявність у другого з батьків заборгованості по сплаті аліментів у державного чи приватного виконавця за місцем виконання рішення про стягнення аліментів;
- На кордоні пред`явити довідку про наявність у другого з батьків заборгованості:
- понад 4 місяці або
- понад 3 місяці+ документ, що підтверджує тяжку хворобу або інвалідність дитини.
______________________________________________________________________________
Агресія у вигляді кібербулінгу: що провокує це явище та як правильно реагувати на це
Булінг із застосуванням засобів електронних комунікацій або кібербулінг – це відносно новий вид булінгу, який виник з приходом в наше життя соціальних мереж та початком активного їх користування.
Зі слів очільника Головного територіального управління юстиції у Львівській області Миколи Станіщука, на жаль, така форма цькування набирає все більших обертів, оскільки зброєю булера стають соціальні мережі, форуми, чати, мобільні телефони тощо.
Що провокує таку агресію?
Причин безліч, вона може бути вмотивованою чи непередбачуваною. Але найстрашніше те, що нападати можуть незнайомці, які переслідують свої цілі. В інтернеті дуже просто бути анонімним, що підвищує шанси стати жертвою знущання, бо анонімність передбачає безкарність.
Залякування може відбуватися у будь-яку годину доби та в будь-якому місці. Найгірший сценарій, коли це трапилось у момент самотності дитини. Адже може здатися, що виходу немає.
ПАМ`ЯТКА: кібербулінг є найнебезпечнішим видом булінгу, оскільки його дуже складно ідентифікувати.
ЩО РОБИТИ БАТЬКАМ В ТАКИХ СИТУАЦІЯХ:
- навчити свою дитину правильній поведінці в соціальних мережах;
- дати їй усвідомити те, що не варто відповідати на повідомлення від незнайомців.
ВАЖЛИВО: щоб вберегти емоційний стан та щасливе дитинство вашої дитини – спілкуйтесь з нею. Тільки так ви викличете справжню довіру і вбережете її від кіберзагроз.
➡Якщо дитині необхідна психологічна допомога – зверніться на Національну дитячу «гарячу лінію» для дітей та батьків з питань захисту прав дітей за номером 116-111.
➡ Якщо вам необхідна правова допомога, зателефонуйте до Єдиного контакт-центру безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103.
ПАМ`ЯТАЙТЕ: діти мають право безоплатно отримати послуги адвоката системи БПД.
______________________________________________________________________________
Розвивай дитину: отримуй податкову знижку!
Зі слів очільника Львівської юстиції Миколи Станіщука, держава може повертати з податку на доходи, сплаченого батьками, ПОДАТКОВУ ЗНИЖКУ НА РОЗВИТОК ДИТИНИ. Поговоримо про це більш детально.
Отримати податкову знижку можна на оплату навчання дитини у:
- дитячих садочках;
- гуртках, секціях;
- школах;
- профтехучилищах, коледжах;
- закладах вищої освіти.
ВАЖЛИВО: Орієнтовний розмір податкової знижки – 18% від фактично сплаченої за навчання суми.
Алгоритм дій особи для отримання податкової знижки:
- Оплатіть навчання та збережіть квитанцію для податкової про оплату;
- Отримайте від роботодавця довідку про доходи;
- До 31 грудня поточного року заповніть податкову декларацію про майновий стан та доходи за минулий рік;
- Подайте документи на отримання знижки в ДФС за місцем реєстрації та отримайте податкову знижку.
Підсумовуючи сказане, Микола Станіщук наголошує, що, завдяки таким ініціативам як податкова знижка батьки стануть відповідальними, а діти більш захищеними!
_______________________________________________________________________________
ПОЇХАТИ З ДИТИНОЮ ЗА КОРДОН ЛЕГКО!

Головне територіальне управління юстиції у Львівській області розпочинає серію дописів про правила тимчасового виїзду з дитиною за кордон, які було запроваджено завдяки ініціативі ЧужихДітейНеБуває.
ВАЖЛИВО: Ці зміни до законів дозволяють тимчасово виїхати з дитиною за кордон без обов’язкового отримання нотаріально посвідченої згоди другого з батьків.
Нові правила стосуються виїзду
дитини, чиї батьки розлучені або проживають окремо, а один із них сплачує
аліменти на дитину або заборгував із їх сплатою. Метою такої поїздки мають бути:
✔лікування;
✔навчання;
✔ участь
у дитячих змаганнях, фестивалях, наукових виставках, учнівських олімпіадах та
конкурсах, екологічних, технічних, мистецьких туристичних, дослідницьких,
спортивних заходах;
✔оздоровлення та відпочинок.
Розповідаємо порядок виїзду за кордон, якщо дитина проживає з одним із батьків, який не перешкоджає другому з батьків у побаченнях і спілкуванні з дитиною.
У такій ситуації не потрібно отримувати дозвіл другого з батьків на виїзд за кордон дитини на строк до 1 місяця.
Який алгоритм дій?
1)Повідомте другого з батьків про державу перебування, мету та тривалість поїздки рекомендованим листом,якщо відоме місце його проживання;
2) Пред’явіть на кордоні копію рішення суду або органу опіки і піклування про визначення (підтвердження) місця проживання дитини.
Працівники прикордонної служби можуть попросити вас пред’явити документи, які підтверджують підстави та строк перебування з дитиною за кордоном. Однак вимагати нотаріально посвідчену згоду на виїзд від другого з батьків не мають права!
ПАМ`ЯТКА: За умисне порушення строків перебування за кордоном наступає адміністративна відповідальність – штраф від 1700 до 3400 грн. та втрата права виїзду з дитиною за кордон без згоди другого з батьків на рік.
_________________________________________________________________________________________
Коли штраф у 50 000 грн стимулює погашення заборгованості у повному обсязі!

Головне територіальне управління юстиції у Львівській області продовжує ознайомлювати із позитивним досвідом при реалізації Законів ЧужихДітейНеБуває.
У Франківському районному відділі ДВС м. Львована виконанні перебуває виконавче провадження з примусового виконання виконавчого листа, виданого Франківським районним судом м. Львова про стягнення з Боржника на користь Стягувача аліменти у розмірі 1/3 частини всіх видів доходів щомісячно, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Оскільки сукупний розмір заборгованості по сплаті боржником аліментів, перевищував суму відповідних платежів за шість місяців, державним виконавцем, відповідно до 71 Закону України «Про виконавче провадження», 23.05.2018 винесено вмотивовані постанови:
1) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України – до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі;
2) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами – до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі;
3) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, – до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі;
4) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання – до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі.
ПАМ`ЯТКА: додаткові штрафи накладаються, якщо заборгованість по аліментах становить понад рік. За наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за три роки, виконавець виносить постанову про накладення на боржника штрафу у розмірі 50 відсотків суми заборгованості зі сплати аліментів.
Тому державним виконавцем 28.02.2019 винесено постанову про накладення штрафу у розмірі 50869,5 грн.
Згідно розрахунку заборгованості по аліментах у боржника наявна заборгованість у розмірі 106 707 грн.
Враховуючи наведене, у квітні 2019 боржником погашено заборгованість та штраф у повному обсязі.