Корисна інформація від управління юстиції

Результат ЧужихДітейНеБуває у 2019 році: 84 706,57 грн сплачено на користь дитини одним платежем

Продовжуємо ділитись позитивним досвідом щодо отримання дітками заборгованих коштів по аліментах.

28.04.2014 року до Жовківського  районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області надійшов виконавчий документ  Жовківського районного суду Львівської області про стягнення з боржника на користь стягувача на утримання неповнолітнього   сина, аліменти в розмірі 1/4 частини всіх доходів, щомісячно, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи  з 01.02.2008  року і до досягнення дитиною повноліття,  на підставі якого  28.04.2014 року  державним виконавцем  винесена постанова про відкриття виконавчого провадження, яка направлена сторонам.

14.02.2018 року,  боржнику направлено виклик державного виконавця з роз’ясненням норм нового законодавства щодо стягнення заборгованості по аліментах, на який боржник не прибув у відділ.

19.02.2018 року  виконавець виніс постанову про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження, яка направлена сторонам до відома  та виконання в органи та установи, які посвідчують договори відчуження майна чи проводять його перереєстрацію на іншого власника.

11.06.2018 року державним виконавцем скеровано запити в ПФ України, ДФС України, щодо джерел отримання доходів боржника, номерів рахунків,  на які отримано відповіді про відсутність інформації стосовно боржника щодо сум доходу, нарахованого ( сплаченого) податковим агентом на користь платників податку, та сум утриманого з них податку;про відсутність інформації стосовно боржника щодо номерів рахунків, відкритих боржником як підприємцем;про відсутність інформації щодо боржника та його праці за трудовими та цивільно-правовими договорами, про останнє місце роботи, відсутність інформації про отримання боржником пенсії.

15.06.2018 року державним виконавцем зроблено запит та отримано Інформацію з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна щодо суб’єкта, згідно якої отримано інформацію щодо наявності у боржника земельної ділянки та інформацію про державну реєстрацію обтяжень згідно постанови державного виконавця від 19.02.2018 року  про арешт неру-хомого майна.

15.06.2018 державним виконавцем зроблено запити та отримано Витяг з реєстру обтяжень рухомого майна про його відсутність.

15.06.2018 року державним виконавцем винесено 4 –и постанови згідно ст. 71         ЗУ Про виконавче провадження:

                 – про встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України,

                 – про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання,

                 – про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською пневматичною та охолошеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії,

                  – про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами,  які направлено сторонам та у відповідні органи.

В той самий день боржнику направлено  виклик та лист з роз’ясненням Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку стягнення аліментів”(Відомості Верховної Ради (ВВР), 2017, № 25, ст.291), “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів”( прийнятий 7 грудня 2017 року № 2234-VIII), якими запроваджено нові правові механізми, що забезпечують додатковий захист дітей в частині отримання аліментів, та надав інформацію щодо часу звернення до відділу.

09.10.2018 року, після повторних викликів,  боржник прибув у виконавчу службу і зобов’язався заплатити заборгованість по аліментах.

10 січня 2019 року боржник подав державному виконавцю квитанції про сплату заборгованості по аліментах станом на 02.01.2019 року на суму 84 706,57 грн., тобто повністю сплатив заборгованість по аліментах; та квитанцію про сплату виконавчого збору на суму 8470,66 грн.

___________________________________________________________________________

Пам`ятка про права споживачів: що варто знати

В рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО!» продовжуємо ознайомлювати з правами громадян. На сьогодні говоримо про те, які права має споживач та як людині їх захистити.

 ПРАВА ЯКІ МАЄ СПОЖИВАЧ, КОЛИ ПРИДБАВАЄ ТОВАР:

  • на належну якість продукції;
  • на належне обслуговування;
  • на безпечність продукції;
  • на відшкодування майнової, моральної шкоди, яка завдана через недоліки придбаного товару;
  • на необхідну доступну, своєчасну та достовірну про товар та його виробника.

ОБОВ`ЯЗКИ ПРОДАВЦЯ:

  • надавати детальну інформацію про товар, термін його придатності, властивості товару, порядок гарантійного обслуговування товару;
  • видавати споживачу розрахунковий документ(встановленої форми), який підтверджує факт купівлі із позначкою про дату продажу та гарантійний документ.

ПРАВО НА ПОВЕРНЕННЯ ТОВАРУ ДО МАГАЗИНУ:

  • якщо товаром не користувались, а початковий вигляд товару збережено, протягом 14 днів після дня купівлі можна подати письмову вимогу про бажання повернути чи обміняти товар разом з розрахунковим документом, який підтверджує факт купівлі товару.

ТОВАРИ, ЯКІ НЕ ПІДЛЯГАЮТЬ ОБМІНУ АБО ПОВЕРНЕННЮ:

  • лікарські препарати;
  • предмети гігієни;
  • парфюмерно-косметичні та ювелірні вироби;
  • тканини, білизна, панчішно-шкарпеткові вироби, рукавички;
  • товари для немовлят та дитячі іграшки.

ПРАВА СПОЖИВАЧА ЩОДО ЗАХИСТУ ПРАВ ПРИ ЇХ ПОРУШЕННІ:

  • вимагати у продавця відновлення порушеного права;
  • подати скаргу до відповідного територіального підрозділу Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та прав споживачів;
  • звернутись до суду за місцем проживання,заподіяння шкоди чи виконання договору.

ПАМ`ЯТКА: Ваші права-ваша зброя. Знаючи їх, знатимете як відновити порушене право!

___________________________________________________________________________

Досягнення органів ДРАЦС у 2018 році: зручно та без черг

11 червня 2018 року на базі Львівського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану громадян, Головне територіальне управління юстиції у Львівській області відкрито сучасний офіс Open space, де прийом громадян відбувається за принципом «єдиного вікна» та «відкритого простору» з європейськими стандартами у сфері обслуговування громадян. Відкриття таких офісів започаткувало перехід роботи відділів ДРАЦС до сервісу європейського рівня. Запуск цього пілотного проекту Міністерства юстиції України щодо відкриття даних офісів: – унеможливило існування черг завдяки функціонуванню «електронної черги» – створило зручні та доступні умови для отримання громадянами послуг при особистому (фізичному) зверненні до відділів ДРАЦС за принципом «єдиного вікна».

Протягом 2018 року прийнято 7000 громадян. Для громадян – це можливість отримати найбільш популярні послуги швидко та комфортно! Це спрощення роботи, так як всі необхідні документи можна оперативно отримати в відкритому офісному просторі . Таке сучасне направлення дозволило органам юстиції йти в ногу з часом! Це формат для тих, хто цінує час, продуктивність та людський потенціал. Отже Оpen Space – Це Європейський рівень – Це зручно та функціонально – Це прозоро – Це оперативно – Це сучасно. Ми відкриті для людей, та в нас немає жодних секретів!

Також є і інші результати за 2018 рік:

  • Послугою відділів щодо прийому документів, необхідних для проведення державної реєстрації народження дитини, та видачею ними свідоцтв про народження  безпосередньо у закладі охорони здоров’я у 2018 році скористались  8090  осіб.
  • послугами веб- порталу  «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану» скористалось 3058 осіб.
  • скористалися послугою «Шлюб за добу» –1 412.

У 2018 році відділами державної реєстрації актів цивільного стану  зареєстровано 74 087 актових записів цивільного стану, з них:

  • Народження – 23 393;
  • смерть – 32 726;
  • шлюб –14 805;
  • розірвання шлюбу – 2 047;
  • зміна імені- 1 116.

_____________________________________________________________________

Іспити на знання законодавства для реєстраторів розпочато

УВАГА! Прийняття та розгляд заяв для проходження автоматизованого анонімного тестування щодо визначення професійної компетентності розпочато.

Тестування обов’язково повинні проходити особи, які мають бажання стати державними реєстраторами, а також реєстратори, які були відключені від доступу до реєстрів і зараз спливає термін цього відключення.

З 25 січня розпочато прийом заявок. Відповідне оголошення можна знайти на сайті Міністерства юстиції (https://bit.ly/2TdHZPj). Заявки можуть бути надіслані поштою або передані безпосередньо у Мін’юст за адресою: Київ, Рильський провулок, 10 і приймаються включно до 16.00 8 лютого.

А вже 18 лютого розпочнеться перше тестування.

 

До тестування, яке відбудеться у лютому 2019 року, будуть допущені особи, заяви яких надійшли до Мін’юсту до 16 год. 00 хв. 08 лютого 2019 року.

Документи, які необхідно подати фізичним особам, які мають намір здійснювати функції державних реєстраторів:

  • відповідну заяву та засвідчену особистим підписом копію паспорта громадянина України (копії 1, 2 сторінок, сторінок зі штампами реєстрації місця проживання, а також інших сторінок за наявності інформації, відміток на них). Виходячи із загальних положень щодо засвідчення копій документів, на кожній сторінці копії паспорта проставляти: 1) відмітку «Згідно з оригіналом»; 2) дату засвідчення копії; 3) особистий підпис особи, яка засвідчує копію, її ініціали та прізвище.

Особи, які правильно відповіли на 75 відсотків тестових завдань, вважаються такими, що успішно пройшли автоматизоване анонімне тестування. Таким особам видається сертифікат про підтвердження професійної компетентності у відповідній сфері державної реєстрації (у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень або у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань). Ті, хто тільки починають свою професію реєстратора, повинні також пройти двотижневі курси навчання користування реєстром в ДП «НАІС» і отримати так званий ключ доступу.

Результати автоматизованого анонімного тестування розміщуються на офіційному веб–сайті Мін’юсту не пізніше наступного робочого дня після його проведення.

Іспити будуть відбуватися раз на місяць. Особа, яка не склала іспит, може спробувати скласти його наступного місяця. Жодних обмежень щодо кількості спроб немає.

_____________________________________________________________________________

Аліменти: що змінилось з 1 січня 2019 року

Зі слів очільника Львівської юстиції Тараса Греня , з настанням Нового 2019 року з 01 січня 2019 року передбачено зростання прожиткового мінімуму до 1 853 грн, з 1 липня – 1 936 грн, а з 1 грудня – 2 027 грн.
Для основних соціальних і демографічних груп населення:

  • дітей віком до 6 років з 1 січня 2019 року – 1 626 грн, з 1 липня – 1 699 грн, з 1 грудня – 1 779 грн;
  • дітей у віці від 6 до 18 років з 1 січня 2019 року – 2 027 грн, з 1 липня – 2 118 грн, з 1 грудня – 2 218 грн;
  • працездатних осіб з 1 січня 2019 року – 1 921 грн, з 1 липня – 2 007 грн, з 1 грудня – 2 102 грн; осіб, які втратили працездатність, з 1 січня 2019 року – 1: 497 грн, з 1 липня – 1 564 грн, з 1 грудня – 1 638 грн.

Нагадаємо, що з 1 січня 2018 року в Україні підвищили  мінімальну заробітну плату до      3 723 грн в місяць.

Зміни також передбачено і щодо розміру аліментів, зокрема, з 1 січня 2019 року мінімально рекомендований розмір аліментів становить:

для дітей до 6 років-1626грн.

від 6 до 18 років – 2027 грн.

До прийняття ініційованих  Міністерством юстиції України  змін до законів ЧужихДітейНеБуває, мінімальний гарантований розмір аліментів становив 50% від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Враховуючи наведене, після вступу в силу Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання” з’явилося поняття “мінімально рекомендований розмір аліментів”, який дорівнює 100% від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. До того ж, при визначені розміру аліментів суд враховує доходи, майно, грошові кошти і фактичні витрати боржника.

Цікавим є також питання посилення контролю за використанням коштів. Адже існують побоювання, що сплачені аліменти можуть використовуватися не на потреби дитини.

Хочемо наголосити, що орган опіки та піклування проводитиме регулярні інспекції батьків, з якими живуть діти і які, відповідно, отримують аліменти. Порядок та періодичність таких інспекцій визначатиметься Мінсоцполітики.

Окрім того, за заявою платника аліментів, який не має заборгованості зі сплати аліментів, інспекції можуть проводитися позапланово, але не більше за один раз на три місяці.

Також у законі ми передбачили санкції до того з батьків, котрий витрачає отримані кошти не на потреби дитини, зокрема, ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей тягне за собою попередження або накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

_____________________________________________________________________________

Що змінилось при реєстрації громадських формувань у 2019 році

 

У Новому Році змінились і розміри адміністративного збору при реєстрації громадських формувань. Зі слів очільника Львівської юстиції Тараса Греня,формування правової держави починається із формування правової свідомості громадян. Тому, важливо знати всі зміни, які відбуваються у державі.

В рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО!» розказуємо не лише про те, які права є у кожного з нас, але й про важливі зміни законодавства.

З 02.01.2019 змінились розміри адміністративного збору за реєстрацію громадських формувань!

У випадку реєстрації змін до відомостей:

– про громадську організацію зі статусом юридичної особи необхідно сплатити 190 гривень;

– про структурне утворення політичної партії зі статусом юридичної особи, організацію роботодавців, їх об’єднання, творчу спілку, місцевий осередок творчої спілки – 580 гривень.

Для того, щоб отримати документ в паперовій формі, що міститься в реєстраційній справі необхідно сплатити 130 гривень.

Також нагадуємо, що адміністративний збір не справляється за державну реєстрацію змін до відомостей про професійні спілки, їх організації або об’єднання. Адміністративний збір не справляється за державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, фізичну особу – підприємця та громадське формування, що не має статусу юридичної особи, у тому числі змін до установчих документів, пов’язаних з приведенням їх у відповідність із законами.

Слід наголосити, що у разі якщо законами визначено строк для приведення у відповідність до них, адміністративний збір не справляється при внесенні змін до відомостей, у тому числі змін до установчих документів, у строк, визначений цими законами.

__________________________________________________________________________

МІФИ ЧИ РЕАЛЬНІСТЬ ЩОДО ДОБРОВІЛЬНОЇ ЗГОДИ НА СЕКС

 

Зміни до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів, що стосуються часткової реалізації положень Стамбульської конвенції та захисту від сексуального і домашнього насильства спричинили появу значної кількості міфів.

Серед них, зокрема, найпопулярнішим є міф про необхідність отримання письмової згоди від партнера на секс.

Зі слів очільника Львівської юстиції Тараса Греня, важливо знати правдиву інформацію, щоб не бути жертвою маніпуляцій.

 

Визначення у Законі НЕПРАВДА ПРАВДА
1.Згода на секс Для добровільного сексу необхідна розписка партнера В Законі про це не йдеться. Достатнім є отримання чіткої згоди партнера на секс, згода лише підтверджує той факт, що на початку акту особа була згідна на це.
2.Згвалтування партнера у шлюбі Згвалтування у шлюбі не вважається злочином В Законі визначено, що зґвалтування дружини (чоловіка) або іншої особи, з якою кривдник перебуває чи перебував у сімейних або близьких відносинах навпаки обтяжує відповідальність, а це від 5 до 10 років позбавлення волі
3.Що таке згвалтування Згвалтування –це лише традиційний секс Відповідно до Закону, зґвалтуванням вважаються будь-які дії сексуального характеру без добровільної згоди потерпілої особи
4.Дія згоди на статевий акт у часі Згода діє на весь перебіг статевого акту НІ. Людина має право у будь-який час змінити думку. Якщо в процесі вам сказали «НІ»-залиште людину у спокої.
5.Захист від звинувачення у згвалтуванні Буде складно захиститися від звинувачення у згвалтуванні Діє презумпція невинуватості, тобто довести обставини та відсутність згоди повинна сторона обвинувачення(потерпіла особа та прокурор). Доказами можуть бути показання, речові докази, документи та висновки експертів.

 

Враховуючи наведене, тепер зґвалтуванням вважатиметься “вчинення дій сексуального характеру, пов’язані із вагінальним, анальним або оральним проникненням в тіло іншої особи з використанням геніталій або будь-якого іншого предмета, без добровільної згоди потерпілої особи”.

Україна приєднується до країн, де саме поняття «зґвалтування як злочину» пов’язана з концепцією добровільної згоди.

Аналогічне законодавство діє в окремих штатах США, в Австралії, Англії, Іспанії, Швеції. Саме таку концепцію передбачають документи ООН.

Нова концепція значно ефективніше захищає жертв зґвалтування, які боялися звертатись щодо цього.

Маємо шанс зруйнувати стереотип: “Навіщо звертатись, якщо нічого не можна довести, ще зроблять з мене винну/винного?”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *