Культура


Hui_rAWM4Jk
Завідувач – Періг Тетяна Володимирівна (с.Забір’я )

Завідувач- Капітан Юлія Миколаївна (с.Синьковичі )

Графік роботи:

Зимовий:вівторок – 12.00-18.00

               середа-п’ятниця – 12.00-20.00

субота-неділя – 14.00-22.00

               обідня перерва-17.00-18.00

                понеділок –вихідний

Літній:вівторок – 15.00-21.00

               середа-п’ятниця – 14.00-22.00

субота-неділя – 16.00-24.00

               обідня перерва-одна година

                понеділок –вихідний

wKqZqc74zW8
Керівник – Семочко Надія Андріївна (с.Забір’я )

Керівник- Гнідець Мирослава Петрівна (с.Синьковичі )

Графік роботи:

Зимовий:вівторок – субота -10.00-19.00

             обідня перерва-14.00-15.00

               неділя, понеділок –вихідний

Літній:вівторок – субота -11.00-20.00

                   обідня перерва-15.00-16.00

                 неділя, понеділок –вихідний

Дату, 14 серпня 1906 року можна вважати відкриттям  однокласної школи у селі Забір’я. Першим вчителем школи був вихідець села Максим Гнідець. У 1912 році до Забір’я прийшов новий учитель Петро Швець, який виконував обовязки і вчителя і директора школи. Викладання у школі було подвійним: українською і польською мовами. Петро Швець був першим сподвижником хати-читальні у Забір’ї. Він написав лист до Львівського товариства «Просвіта», щоб допомогли у створенні читальні. Не забарилась і відповідь зі Львова, у якій прислали «Інструкцію у справі відновлення закладення читальні «Просвіта»» і книжечку для аматорських вистав. Одже читальня була відкрита у травні 1923 року, а у 1924 році була відкрита й бібліотека, у якій знаходилося 98 книжок.

   У селі є два заклади культури – бібліотека і Народний Дім. Завідувач бібліотеки п. Семочко Н.А. і директор НД п. Періг Т.В. роблять все для того, щоб односельчанам у цих закладах було затишно, комфортно, цікаво і головне фахово. Користувачами бібліотеки є і діти, і юнацтва, і дорослі.в

 

Народний дім,бібліотека,влада,дитячий садок ,школа та церква на початку року складають спільний план проведення великих масових заходів до державних та релігійних свят.

Початок року ми розпочали з виготовлення забірського “Різдвяного Дідуха” на районний конкурс.І в номінації “Різдвяне Дерево”наш дідух зайняв Друге місце.

LlTag0AuyDg

                                                                                                                                  Неодноразові переможці районного параду Вертепів

KnrPiMqWssw

         Спільне щедрування біля Каплички Божої Матері с.Забір’я.

ZnlhLKQ3hR4

    “В борні за Україну”- година історії до Дня Пам’яті Героїв Крут

оСьогодні 14 лютого 2017р.на рушничок щастя стали закохані молодята Світлицький Андрій і Балабуха Марія.

Подарували молодятам живий вогонь любові,тепла і ласки.Присутні побажали молодій парі пронести такі романтичні почуття через все їхнє життя!!!Вітаємо молодят.

XKZ8aRz1Z6EУ Народному домі до Дня Св.Валентина відбувся вечір відпочинку для молоді з конкурсами та розвагами.

 

“Розстріляний Майдан” -вечір пам’яті до річниці Небесної Сотні.

19 лютого 2017р. у приміщенні Забірської школи відбувся вечір-реквієм, присвячений пам’яті героїв Небесної Сотні,організований спільно працівниками культури,школою і владою. Зібралися односельчани,вчителі, учні , щоб в скорботі схилити низько голови перед пам’яттю тих, кого було вбито у мирний час, в пам’ять Небесній Сотні – безневинній жертві…

Сільський голова Зеновій Сенько прочитав вірш «Мамо, не плач. Я повернусь весною» . Учасники вечора нагадали усім події, що відбувалися на Майдані Незалежності в Києві у лютому 2014 року. А Семочко Надія та Періг Тетяна, зачитали список усіх Героїв Небесної Сотні,які загинули під час трагічних подій на Майдані і вшанували хвилиною мовчання.Під час вечора усі присутні заспівали пісню невідомого автора на музику С.Є.Баковського”Молюсь за Тебе, Україно”.

Усі присутні були зворушенні, та перейнялися болем і стражданням тих людей,які в той час були на Майдані.quLFq0vGKzE DSCF2046

DSCF2061

19.02.2017р. у Народному домі с. Синьковичі спільно з бібліотекою відбувся вечір- реквієм “Небесній сотні шана й молитви, за чисті душі, що злетіли в небо”.
Трагедія Небесної сотні й досі не полишає, зворушує серця. Барикади Майдану не бачили такої кількості квітів і свічок, які з’явились за лічені дні. Меморіальні дошки, фото- все зроблено для вшанування пам’яті загиблих.
Але й надалі в Україні неспокійно. Болить серце за долю народу…хочеться кричати, коли думаєш про цвіт нації – молодих хлопців , які загинули. Ці героїчні люди віддали життя за свою країну, за її майбутнє…
За участі отця Михаїла спільно розпочали вечір-реквієм молитвою за всіх хто поліг за Україну, а також вшанували Хвилиною мовчання. Опісля присутній голова сільської ради Сенько Зеновій Михайлович зачитав Вірша ” Мамо, не плач”, розповів історію Майдану і побажав всім нам миру.
Бібліотекар Гнідець Мирослава Петрівна продовжила розповідати про події , як все відбувалось, окрім цього зачитала Вірш “Капає, капає”. Ведуча Світлана Гнідець зачитала такий вірш .
Небесна Сотня- це наш біль і наша гордість, це наші сльози і наш душевний щем вдячності за все, що вони зробили для нас. Вони загинули, щоб гасло Бог і Україна стало виміром нашого життя.
Не думаймо, що перлами
Встелятиметься нам дорога.
Не думаймо, що манна з неба упаде.
Пройде чимало днів і років,
Коли Вкраїна наша розцвіте.
Мабуть на те є воля Божа ,
І так сказав з Майдану наш отець.
Прийде, прийде до України воля,
Але нескоро ще кінець.
Вже пролилася кров, і брат пішов на брата.
Сповняються записані слова.
Але чому? Чому така страшна розплата,
Щоб Україна вільною була.
Солістка Вікторія Яцків до глибини душі виконала пісню ” Прошу в неба й землі”, Худ.керівник с. Гійче Галина Дорош своїм співом не залишила нікого байдужим, Завідувач Ю. Капітан зачитавши вірша Жінко, чого Ви плачите? та виконавши пісню ” Мамо, не плач я повернусь весною” викликала у присутніх сльози на очах, Дует у складі Г. Дорош та Ю. Капітан зачепили струни серця кожного.
Немає більшої любові від тієї, як хто душу свою покладе за друзів своїх,- говорить Господь Ісус Христос у Євангелії.
Герої Небесної сотні віддали своє життя за Україну, за волю, і незалежність нашого народу, вони прожили різне життя- хто довше, а хто зовсім коротке. Вони були дуже різними, але їх об’єднало прагнення правди. Правди- як природного прагнення істини та справедливості. Їхні подвиги будуть вписані у найвеличніші сторінки української історії.
Герої Небесної Сотні не зникли з буття, а відійшли у вічність.
На закінчення всі виконали ” Боже великий єдиний”.
Вдячна всім хто долучився і підтримав. У цей непростий час, побажаю , перш за все , усім нам миру, а нашим доблесним воїнам які зараз на передовій, – якнайшвидшої перемоги.

24 лютого 2017 р. о 12.00 год. у селі Забір’я в бібліотеці відбулася літературна година присвячена річниці Лесі Українки “Хотіла б я піснею стати”.

20160216_135640

24.02.2017 р. у бібліотеці с. Синьковичі відбулись дві знаменні дати 21 лютого – День рідної мови, а 25-го – народилася Леся Українка. Завідувач Народного дому Капітан Юлія Миколаївна та Гнідець Мирослава Петрівна підготували для дітей гру- вікторину ” В Україні проживаєш, а чи мову її знаєш?”, окрім цього провели літературні читання ” На крилах Лесиних пісень”. Діти були поділені на дві команди, команди мали придумати назви які також оцінювалися, 1-ша Команда мала назву ” Сонечко” Капітан Юрій Домашовець, 2-га Команда Українські діти Капітан Юрій Пістун. Перед тим як розпочати Вікторину – гру бібліотекар Гнідець М.П. зачитала Вірша:

М о в о р і д н а !

Колискова
Материнська ніжна мово!
Мово сили й простоти, —
Гей, яка ж прекрасна Ти!
Перше слово — крик любові,
Сміх і радість немовляти —
Неповторне слово «М а т и» —
Про життя найперше слово…
Друге слово — гімн величний,
Грім звитяг і клекіт орлій, —
Звук «В і т ч и з н и» неповторний
І простий, і предковічний…
Ну, а третє слово — «М и л а» —
Буря крови, пісня рвійна
І така, як пах любистку,
І така, як мрія мрійна…
Перейшов усі світи я —
Є прекрасних мов багато,
Але п е р ш о ю, як Мати,
Серед мов одна лиш ти є.
Ти велична і проста.
Ти стара і вічно нова.
Ти могутня, р і д н а м о в о !
Мово — пісня колискова.
Мова — м а т е р і у с т а.
Опісля діти виконували різні завдання, відгадували загадки, героїв з казок, давали пояснення фразеологізмам, називали укр.нар.пісні, перекладали правильно речення.діти демонстрували свої інтелектуальні здібності, увагу, кмітливість, винахідливість, знання української мови, історичних пам’яток нашої держави, національні звичаї та традиції. За кожну правильну відповідь команда отримувала бублик, а на закінчення команди робили підрахунки, в кого більше той і переміг, а ще діти зраділи що призи були їстивні.
Опісля цього відбулись літературні читання Л.Українки.
Є люди, як свічки,-
згорають, відходять у небуття.
Є люди, як зірки,-
горять і світять все життя
Зіркою такої величини для всіх українців є поетеса Леся Українка. Кожним словом, кожним променем думки, кожним болем своїм живе в душі нашого народу ця людина.
Працівники культури ознайомили з життєвим та творчим шляхом видатної письменниці.
Як я умру, на світі запалає
Покинутий вогонь моїх пісень,
І стримуваний пломінь засіяє,
Вночі запалений, горітиме удень.
Вогонь пісень Лесі Українки палає уже 145 років. Це незгасимий вогонь таланту, справжнього, від Бога. Донька Прометея,як назвали її люди, несла їм вогонь своїх поезій,цю іскру Божу, за життя і несе зараз, устами нашими, її потомків.
Нашу прекрасну, чисту, вічну мову підносимо, як знамено, наче оберіг. А ми радіємо що маємо кому передавати наше слово,культуру.7z77lrPSPH8

В суботу 25 лютого 2017 р о 17:00 год. в приміщенні Народного дому с.Забір’я. Відбулося свято нагородження срібних призерів футболістів ФК “Забір’я/Рата” підсумками першості Жовківського району з футболу сезону 2016 р.
Сільський голова Сенько Зеновій Михайлович та секретар Копровська Галина Богданівна нагородили  ФК “Забір’я/Рата” Кубком Федерації футболу також  срібних призерів медалями і грамотами. Вручили команді нові футбольні форми. Зі сцени пролунали вірші та гумореска про футбол,прочитавшими  Пельц Іриною, Походенько Мар’яном та Домашовець Аліною.В кінці свята усі бажаючі робили  фотографії.VipTalisman4
A8_HeztPgwI

26.02.2017. р. в Народний дім с. Синьковичі за ініціативи та організацією отця Михаїла з патріотичною концертною програмою завітали артисти Ансамблю пісні Збройних Сил України які побували на Сході АТО, й надалі продовжують там виступати, піднімати дух. З першої хвилини артисти ансамблю встигли закохати у себе всіх присутніх. З концертної сцени лунали улюблені багатьма українські народні пісні, сучасні музичні твори у виконанні солістів ансамблю, серед яких чимало лауреатів та переможців всеукраїнських і міжнародних конкурсів.Чудові пісні припали до душі слухачам. У них — любов до Батьківщини, вони оспівували мужність і патріотизм, кохання й ніжність.Протягом півтори години концерту творчий колектив ансамблю захоплював глядачів, в свою чергу глядачі супроводжували кожен виступ артистів дружніми оплесками.
На закінчення концерту отець Михайло подякував Ансамблю пісні Збройних Сил України за чудовий концерт, по-справжньому українську патріотичну творчість, яка звучала в залі, за ту добру справу що вони роблять на Сході нашої України, за те що піднімають дух та настрій хлопцям які там на передовій, які захищають усіх нас.
Отож у кожного своя зброя, місія, хтось несе піснею, а хтось молитвою.Випрошуймо у Господа ласки для них.
Також хочемо з бібліотекарем пані Мирославою висловити щиру подяку отцеві Михаїлу за знайомство з таким чудовим колективом який,доносить часточку української культури, національної духовності.Бажаю щоб війна чимскоріше закінчилася та прийшов мир в Україну, а також хай 2017 рік принесе нам усім щастя й здоров’я, чоловікам — мужність, жінкам — терплячість, а Україні — Перемогу! Дякуємо  за чудові емоції!

   3 березня 2017 р. в Народному домі с.Забір’я було проведено майстер-клас по виготовленню листівок до 8 березня.

g1SHwhYWWRM

lqU5rGWuQ24
OxldaGN8UEU
 10 березня 2017р у бібліотеці-філії с.Забір’я,за участі Народного Дому і школи,зокрема учнів 6 класу,кл.керівник Копровська О.Б відбулося засідання історико-краєзнавчого та літературознавчого об’єднання “Скарбниця”. Засідання проходило у формі літературного читання творів Великого Кобзаря -Т.Гр.Шевченка,день народження,якого відзначається у ці дні. “Молітесь,Богові одному,Молітесь, правді на землі “-ці Шевченкові слова були назвою заходу і пройшли через душу кожного присутнього на заході.На заході було присутньо 15 користувачів і видано 14 книг. Обговорення заходу пройшло у формі “Літературного чаювання”.

5Z0qOpfxq-ESoatkwLR8kYxz46Qnoj7JEwSZD36VxnWw12. 03. 2017 р. у Народному домі с. Синьковичі спільно з бібліотекою відбувся музично- літературний вечір:
«Шевченкові слова добра й любові, як слово батьківське в душі ми збережем». На початку заходу за кулісами під Мелодію М.Скорика Завідувач Ю. Капітан зачитала такі рядки: “Подивіться на рай тихий,
На свою країну,
Полюбіте щирим серцем
Велику руїну,
Розкуйтеся, братайтеся!
У чужому краю
Не шукайте, не питайте
Того ,що не має
І на небі, а не тільки
На чужому полі.
В своїй хаті своя правда,
І сила ,і воля.”
Опісля отець Михайло оголосив хвилину мовчання за усіма, хто загинув на Майдані Гідності та на Сході України, виборюючи незалежність та провів молитву за тих хто там на передовій.
Ведучі: Марта Мазуркевич та Вікторія Яцків дали змогу полинути у спогади про важкі роки славетного Кобзаря, прислухатися до шевченківської думки, вклонитися світлій пам’яті поета, а також побажали щоб вогонь душі великого поета запалив у наших серцях іскру віри, надії, любові до рідної землі, українського слова! Учасники худ.слова : Соломія Гайдучок, Соломія Періг, Артем Снігур, Павло Сохань, Злата Мазуркевич зачитали поезії Шевченка, а хтось і про самого нього, дітки старалися, молодці.
Зачарувала своїм співом із піснею ” Моя Україна” на сл. Г.Фесюк Галина Дорош, ансамбль дівчат виконав ” Думи мої”, з цікавістю дивились сценку ” Тарасова доля” у виконанні Назара Мазуркевича – Тарасик та Доля- Ю.Капітан.
Дует у складі Г.Дорош та Ю.Капітан підняли настрій з піснею ” Садок вишневий коло хати”, душевно прозвучали пісні “Моїй Україні та Зоре моя вечірняя” від Завідуючої Ю.Капітан, а також привітала усіх з Приходом Весни побажала днів щасливих,
добра, здоров’я, сили. любові, згоди, втіхи,змоги життю радіти.
І ділитись словом щирим,теплим, радісним, правдивим.
Щоб у кожного в душі співала пісня! Опісля прозвучало муз.вітання від Вікторії Яцків, окрім цього у її виконанні прозвучала пісня ” Кобзареві” глядачі щиро вітали оплесками.Бібліотекар Гнідець Мирослава Петрівна розповіла про цікаві події з життя Кобзаря та зачитала Вірша “Шевченкова верба”. І на закінчення з муз. сюрпризом, виступила дівчинка з смт. Магерів Оля Демкович, яка любить укр.пісню, любить співати понад усе, бере участь у різних заходах, глядачі з захопленням аплодували та підтримували.
Отож Шевченко – це не тільки те, що вивчають, а й те чим живуть. У чому черпають сили і надії. У глибини майбутнього слав Шевченко свої непохитні заповіти синам рідної землі, і серед цих заповітів перший і останній:
Свою Україну любіть,
Любіть її… Во время люте,
В останню тяжкую минуту
За неї Господа моліть.
Ми, захисники заповіту Шевченка, завжди будемо пам’ятати його заклик: «Борітеся!» «Поборемо, нам Бог помагає!»
Всі присутні заспівали ” Заповіт”.
Подяка усім хто долучився до заходу в першу чергу отцеві який завжди присутній, бере активну участь у мистецько-культурному житті, пані Мирославі яка роками підтримує ту світлицю, завжди шукає щось цікаве, діточкам та молоді зі школи які попри навчання , знаходять час та беруть участь, та найприємніше що у цьому краї є такі таланти які не приховують себе а беруть та розвивають де тільки можуть, Галині Степанівній Дорош це – людина від Бога яка завжди приходить на допомогу, підтримує культуру , без якої не відбуваються заходи , також подяка гостям нашим культпрацівникам із с. Забір’я Н. Семочко та Т.Притулі спасибі за фотоматеріали, і звичайно глядачам з їхньою присутністю хочеться проводити все краще і краще.
Бажаю усім нам мирного неба та терпіння!

 

23.03. 2017 р. у приміщенні бібліотеки . с. Синьковичі спільно з бібліотекарем Гнідець М. П та Завідувачем Капітан Ю.М. відбулася виставка- робіт юних талантів ” Дивосвіт дитячої творчості” . Діти представили свої роботи та розповіли про улюблене заняття.

RWn2v7NiSVw24.03.2017 р. спільно з бібліотекарем Гнідець М. П. біля НД. с. Синьковичі відбулись голосні читання до міжнародного дня поезії. Спасибі учням школи та учасниках худ.слова, бо хто як не Ви будете тою часточкою поезії, пісні і загалом нашої культури. Присутні мали можливість зачитати вірші своїх улюблених поетів, показати свою майстерність у їх виконанні.
Поезія – це не тільки вірші, як дехто помилково вважає, це спосіб світосприйняття. Коли людина не байдужа, коли вона знімає капелюха, щоб привітатися на чужині зі знайомими квітами, вона вже – поет. Коли просто бажає поділитися радістю кохання або замріяно дивиться на зорі – це теж поет.
Що таке поезія?
Це – мука:
Підступає, множиться, болить.
Іноді візьме тебе за руку,
Іноді відпустить і мовчить.
Це – свято:
Грає в тобі музикою слів,
Молодечо, радісно, крилато
Викресає іскру з почуттів.
Це – совість:
Бо коли несила говорить,
То вона заплаче… І говорить,
І сльозою кожною бринить.
Це – проза,
Що до рими пнеться в лабіринт.
Вулканічна лава, що морозить.
Жар вогню, що в спеку холодить.
: Що таке поезія?
Молитва.
Звернення до Бога і людей.
Це – любові невимовне світло,
Що до Тебе крізь цю ніч веде.

21326.03.2017 р. у НД. с. Синьковичі спільно з бібліотекою відбулася Вікторина- гра до дня театру.Дітки поділились на команди і придумали орігінальні назви – “Український театр та ” Колобок”, обидві команди старались  показати свою артистичність, творчість, мислення, худ.образ, харизму.Також діти подивилися виставу ” Наполегливість”  та дитячу лялькову виставу ” Скарби небес”.В кінці зустрічі відбулося святкове чаювання. Захід пройшов в теплій, дружній атмосфері.

6B0Bs1RU2OA28.03.17р. у приміщенні НД с.Забір’я відбувся майстер – клас із писанки – витинанки. Майстер – клас провели Зав.НД с. Забір’я Періг Т.В та Зав.НД с. Річки Панечко М.С. Діти здобули новий досвід і збагатилися знаннями.

02. 04. 2017 р. біля НД с. Синьковичі спільно з бібліотекою та дітьми відбулась Вікторина- гра до міжнародного дня дит. книги ” Разом з героями улюблених книг”.Діти намагалися вгадати хто із героїв казок хотів побувати у них на святі, окрім цього кожен бажаючий зачитував казку чи розповідь з улюбленої книги, а ще придумали свою казочку. Чому саме робили акцент на казках тому. що в цей день народився чудовий письменник з Данії Ганс Христіан Андерсон і саме з усної народної творчості все починається, тому що у казках народ розповідав про своє життя, боротьбу проти гнобителів, про людську працю, споконвічні мрії, створив образи, які є втіленням народних ідеалів.
Отож книга- це мудрість до життя! Зав.НД Юлія Капітан з бібліотекарем пані Мирославою Гнідець бажають всім маленьким читачам почуття патріотизму та гуманізму, любові до праці та поваги до людей. через книгу, розвивати художній смак, творче уявлення, любов до рідного слова.
Хто багато книг читає, той багато дуже знає.
Книжка кожного навчить, як на світі треба жить.
Пам’ятай, дитино мила, що знання — найбільша сила!
Що навчивсь в житті робити — за плечима не носити!
Школа всім, як рідна мати, нас старається навчати.
Повсякчасно і щодня всім дає міцні знання —
Найсильнішу зброю в світі, щоб могли ми краще жити.
Тож берися до науки і приймай цю зброю в руки!QeS_IpbDirw

08.04.2017 р. у приміщенні Народного дому спільно з бібліотекою відбувся майстер- клас з виготовлення писанок .В народі кажуть: «У світі доти існуватиме любов, доки люди писатимуть писанки». Кожна писанка – це ніби маленький світ.Розписати писанку напередодні великого Свята має кожен, це ніби таке собі очищення та наповнення символічним змістом душі перед світлим Христовим Воскресінням. Перед тим як виготовляти оригінальні писанки бібліотекар Гнідець М.П. розповіла, як можна в домашніх умовах намалювати писанку, і запевнила, що це під силу кожному, Також завідувач Народного дому Капітан Ю.М.продемонструвала відеоматеріали різноманітних писанок та їхню історію.

18.04.2017 р. біля Народного дому с. Синьковичі спільно з бібліотекою відбулись святкування Великодня ” Нумо водити гаївки”. Оскільки погодні умови не дуже, на вулиці був морозяний вітер, то не всі були в змозі прийти, та все таки сонечко світило , хоча не гріло, взяли участь самі активні , творчі, витривалі дітки, які були в захваті від організованого свята. Учасники дізналися про різні гаївки та їх виконання, окрім цього також проводилися Великодні забавлянки.
Усі отримали море позитиву, приємно що все таки діти беруть участь, цікавляться , надіюсь коли підростуть- будуть зберігати та примножувати, наші українські звичаї та обряди.
Ой, котилася гаївка берегами,
відчинивши великоднім дзвонам браму,
де бувала, умивала землі світлом,
щоб душа жива фіалкою розквітла.

nRAHEozesbU26.04.2017 р. у приміщенні Народного дому с. Синьковичі спільно з Бібліотекою відбувся вечір- реквієм « Болем Чорнобиля- серце болить».На початку заходу бібліотекар Гнідець М.П. познайомила присутніх з книжковою виставкою на якій розміщені документальні і художні твори, що висвітлюють важливі питання стосунків людини з мирним атомом і жахливі наслідки аварії, фотографії тих, хто ціною власного життя врятував світ, статті з періодичних видань про соціальний захист постраждалих в аварії.
Опісля усі разом запалили свічку та вшанували пам’ять загиблих ліквідаторів Чорнобильської катастрофи, окрім цього діти мали змогу переглянути відео Чорнобиль: минуле і сьогодні, взяли участь в обговоренні переглянутого, усвідомили масштаби чорнобильської трагедії, відчули гордість за свій народ. На завершення Завідувач Н.Д Капітан Ю.М. виконала пісню ” Чорнобильська біда” у якій передала всю біль історії.Чорнобиль – це вже історія України, тому дітей треба навчати вболівати за минуле своєї держави, сприймати її такою, яка вона є, до того ж формувати загально розвинену людину, що буде протистояти злу, насильству, несправедливості та руйнуванню навколишнього світу.VipTalisman33 3 та 5.05.2017р. У Народному домі разом із Зав.бібліотекою Семочко Н.А та нашими діточками ,був проведений майстер -клас по виготовленню відкриток до Дня Матері.

 

Вже складається традиція розпису молодої пари у бібліотеці с.Забір’я, 5.05.2017р.на рушничок щастя стали Кобрин Василь Володимирович і Цапик Олена Ярославівна.

Хай дні ваші будуть веселі,щасливі,
Хай родяться діти хороші,вродливі
Хай вірних вам друзів життя посилає,
А щира любов у серцях не згасає.
Многая літа Молодим !

VipTalisman38

В неділю,14 травня 2017р.у Народному Домі с.Забір’я відбулося святкування Дня Матері “Вона Любов, Вона печаль і втіха” У програмі свята брали участь різні вікові групи учасників художньої самодіяльності. Це старша група дитячого садочка, учні Забірської школи, молодь Церкви ЄХБ та гурт “Ріка життя “при НД.
Всіх матерів привітав сільський голова Сенько Зеновій Михайлович і просвітер ЦЄХБ Нестер Богдан. Після двогодинної святкової програми вдячні Матері, діти і всі присутні дякували за гарно проведений час.

 

16.05.2017р. у бібліотеці села відбулася сесія Забірської сільської ради. Перед початком сесії для депутатів було проведено Літературний огляд творів письменника Мирослава Дочинця “Многії літа. Благії літа”

18 травня 2017р. з екскурсією у Забір’я завітали гості їз Сокальщини. Їхньою метою було ознайомлення з історичними місцями, які поєднують два наші райони – це Історико-меморіальний комплекс “Прибитка” і Джерело Пресвятої Богородиці у с.Забір’я.Шкільні бібліотекарі цього району відвідали музей ” Мамина Світлиця” Забірської ЗОШ та справжньою несподіванкою для них стало перебування біля Святого Джерела. Гостей зустріли діти Забірської школи з хлібом і сілю на вишитому рушнику. Історію виникнення і відновлення джерела розповіла колишня вчителька школи Зіньків Ольга Андріївна, вона ж і головний організатор цієї екскурсії. Поетичним монтажем діти привітали гостей на Забірській землі. В кінці заходу всі учасники на чолі з директором школи Баковським Степаном Євгеновичем виконали “Пісню до Забірської Божої Матері”, автором якої є пан Директор. Гості з молитвою ходили по святій воді і щиро дякували Богу за гарний день і гостинність Забірчан.

18.05.2017 р. у приміщенні Народного дому с. Синьковичі за організацією бібліотекар Гнідець М. П. та завідувач Народного дому Капітан Ю.М. відбувся Флеш- моб ” Немає кращої краси ніж вишиванка”.Дітки демонстрували свою вишивку, співали українських пісень, танцювали.

FB_IMG_14957889208403222

День Вишиванки у Забір’ї. В цей же день на рушничок щастя стали Федик Іван та Кудрик Наталя.
Не впади порошина на весільну стежину,
Де зійшлися дві долі в житті.
В ці хвилини святкові, на яснім рушникові,
Вам єднатись навік, Молоді!

28 травня 2017 р.у селі Забір’я, біля Каплички Божої Матері, парафіяни церкви св. Параскевії Мучениці відмолили “Молебень до Пресвятої Богородиці”.Після цього пройшла година духовності “Радуйся ,Діво Благословенна , славу співає, Тобі, Вселенна”.До заходу, який проводили зав. бібліотекою Семочко Н.А., зав НД Періг Т.В., організатор християнських заходів у селі Забір’я Зіньків О.А. разом із учнями Забірської школи та церковним хором —керівник Баковський С.Є.

 

У неділю 04 червня  2017р.у селі Забір’я на дитячому ігровому майданчику відбулося дитяче свято з іграми і забавами присвячене Дню Захисту Дітей.Гарної сонячної днини діти брали участь у конкурсах та іграх.Після закінчення забав діточки попросили у Матері Божої здоров’я для себе і своїх рідних та Миру для України.

15.06.2017р. у селі Забір’я в честь свята Пресвятої Євхаристії, було прроведено майстер-клас по плетінню віночків з польових квітів та рослин “Хто вміє віночки вити, той вміє життя любити”.Провели зав.НД Періг Тетяна та зав. бібліотекою Семочко Надія.

20.06 2017 р.,у бібліотеці-філії села Забір’я пройшов методичний день “Організація мережі публічних бібліотек в обєднаних територіальних громадах”, в якому взяли участь директор Жовківської РЦБС Довгань М.О., методичний відділ Жовківської РЦБС , завідувач методичним відділом ЛОУНБ О.В.Шматько,зав. відділом комплектування і обробки літератури Кунинець І. Т., завідувачі бібліотек-філій сіл Гряда, Глинсько, Замок, Волиця, Гійче,Забір’я, селища Куликів і міст Дубляни і Рава-Руська.Привітав учасників методичного дня сільський голова Сенько З. М., який розказав про фінансову спроможність громад які будуть об’єднуватись у Жовківському районі і наголосив ,що він підтримує те що у кожній ОТГ мають залишитися всі бібліотеки і НД сіл, що входять в ОТГ.
Шматько О.В. проінформувала колег про стан справ тих бібліотек Львівщини, які увійшли у новостворені ОТГ.На закінчення зав. філіями дали змістовну відповідь на запитання О.Шматько “Чому Ви думаєте , що ваша бібліотека повинна залишитись в ОТГ?”.

18.06.2017 р. у с. Синьковичі було організавано перегляд мультфільфів ” до міжнародного Дня дружби”. Немає кращого ніж щира дружба – сказали працівники культури завідувач Народного дому Капітан Ю.М. та бібліотекар Гнідець М.П. Перед тим як переглянути мультфільми пані Мирослава зачитала дітям що таке дружба, яка буває дружба, навела цікаві приклади, також завідувач Народного дому Капітан Ю.М. провела гру ” Мікрофон”.На закінчення культпрацівники в знак вдячності та дружби подарували символічні м’ячики попригунчики.
Отже, ми можемо з упевненістю сказати, що справжня дружба – це те, що не можна купити, не можна продати і не можна обміняти.

15 листопада у с.Забір’я, працівники культури провели флешмоб, присвячений Дню української писемності і мови “Я розмовляю українською мовою”

“Причасти мене розмовою- українською мовою!”- під такою назвою у бібліотеці с.Забір’я ,8 листопада 2017р.  пройшов День інформації присвячений Дню української писемності і мови.
Цього ж дня зав.бібліотекою Семочко Н.А, зав.НД Періг Т.В спільно із вчителем зарубіжної літератури Забірської ЗОШ l-ll ст. Та учнями 7-го класу провели “Свято української писемності та мови”у Забірській школі. Під час свята звучали вірші і пісні про українську мову та та були поставлені сценки “У маршрутці” та “На дискотеці”.

Готуючись до сумної і трагічної дати в історії України – Голодомору 1932-1933років, у бібліотеці с. Забір’я було оформлено тематичну викладку літератури присвячену цій даті.

24 листопада у шкільній бібліотеці с.Забір’я Зав.НД Періг Т.В, Зав.бібліотекою Семочко Н.А та бібліотекарем Забірської ЗОШ Федик М.А було проведено для учнів школи історичну годину “Господи! Страждання,муки й горе мого народу до Всевишньої скорботи зарахуй: 1932-1933рр.”

25 листопада 2017 року о 16.00. год.до Дня пам’яті жертв Голодомору 1932-33рр. у с. Синьковичі о.Михайло Шевчук відслужив панахиду за душі невинно померлих жителів України, а також під сумні звуки церковного дзвону запалили свічу пам’яті!

Окрім цього у Неділю 26.11.2017 р. культпрацівники зав. Народного дому Капітан Юлія та бібліотекар Гнідець Мирослава підготували духовну годину пам’яті жертвам голодомору та пам’яті Патріархату Йосифу Сліпому. Оскільки Йосиф Сліпий заповітував нам найголовніше : щоб ми любили одне одного … любов’ю , над яку більшої немає, що й готова життя своє віддати за друзів своїх…”Що любов – велика чеснота. Завдяки любові людині під силу зробити все. Справжню вартість мають тільки вчинки, зроблені з любові. Отже, любов – основа добрих діл. Тому у виконанні зав. Капітан Ю. М. прозвучали пісні : Коли на волю проситься сльоза “, ” Коли в твою душу загляне тривога” . По закінченню церковний хор виконав ” Боже великий єдиний “. Опісля служби культпрацівники разом з учнями Синьковицької школи та учасниками худ. самодіяльності у приміщенні бібліотеки , глибше поринули події до дня жертв голодомору : усі разом переглянули короткометражні фільми , з цікавістю слухали реальні факти очевидців, слухали декламацію віршів у виконанні бібліотекар Гнідець М. П. А на закінчення перед тим як запалити свічки та виконати хвилину мовчання завідувач Н.Д. Капітан Ю. М. зачитала такі рядки: У нас, українців є традиція: коли людина помирає, запалюють свічку, щоб душа летіла при світлі і знайшла свій прихисток у потойбіччі. А, оскільки, у 1933-му померлим ніхто не світив свічки, то душі їхні досі неприкаяні і не можуть опікуватися нами.
Запалимо Свічку Пам’яті і послухаймо ці рядки.
«Свічка пам’яті».
Ніч огорнула мою Україну.
В небі високо засяли зорі.
Чому ж до зірок я думкою лину,
Схиляючи голову в тихій покорі?
Може ті зорі – то душі людей,
Які відлетіли в Голодні часи?
…А серед них скільки було дітей!..
Їм не бачити більше земної краси.
Ніколи вже їм не пізнати Кохання…
Не пройтися щасливими лісом, ні полем…
Голод знищив життя і сподівання…
Збережи, Боже, рід наш!
Повернись до нас, Доле!
Раптом туга стискає душу мою…
Свічку поставлю в вікні. Запалю.
Прошепчу я тихенько молитву свою-
Тих, голодних, 30-х я гріх замолю.
Хай світло від свічки у небо летить-
Хоча б одну Душу зігріє в цю мить,
Щоб Душа ця загублена спокій знайшла-
І у Вічність до Бога вона відійшла.
Їм – неоплаканим і невідспіваним…Їм – похованим без труни й молитви… позбавлених могили й шани – присвячується .
Пом’янімо мільйонії жертви,
Які голодом винищив кат.
В тридцять третьому році, що вмерли
І лишились лежать коло хат.
Пом’янімо всіх хвилиною мовчання.( хвилина мовчання).
Людина не живе в одному часі, а у трьох часових вимірах: у минулому, сьогоденні та майбутньому. Дорога у майбутнє пролягає через минуле. Треба осмислити власне минуле, зрозуміти його, бо історія повторюється. І коли люди не зроблять сьогодні висновків, то вони будуть ходити по колу. Отож, озиратися треба, щоб пам’ятати про кожного, кого тогочасний режим змусив страждати і гинути страшною смертю, не дав розквітнути новим паросткам життя, аби цей гіркий досвід минулого ніколи не повторився.
Їж, сину, хліб, та пам`ятай, щов ньому
Саме життя закладено людей.
І сонце українське, й звуки грому,
Мозольний труд і посмішка очей.
Їж, доню, хліб і не кидай додолу,
А підніми, коли не там лежить.
А як сідаєш, сину, мій до столу,
То пам`ятай, що хліб – це значить жить.
І сьогодні ми скажемо – люди, не скам’яніть серця свого, щоб не стати каменем! Розбудуйте в душах Божий Храм, щоб не повторити великий гріх!

8 грудня 2017 року у Народному домі с.Забір’я пройшов майстер-клас по виготовленню ялинкових прикрас з фетру, для дитячого садочка “Відкрий своє серце добру”,який провели Зав.НД Періг Т.В та Зав.бібліотекою Семочко Н.А.

 12 грудня 2017 р. у Народному домі с.Забір’я пройшло свято дівочої долі “Андрію, Андрію я на тебе коноплі сію” у вигляді ворожіння та ігор за укр. традиціями.

У п’ятницю 15.12.17р. у бібліотеці с.Забір’я відбувся круглий стіл “Нехай людина добро приносить, бо світ навколо просить” У рамках круглого столу пройшла акція “Відкрий своє серце добру “, під час якої було зібрано книжки, канцтовари і ялинкові прикраси зроблені дітьми на майстер-класах. Всі речі були подаровані у дитячий садок  Зав. НД та Зав.бібліотекою, за активну участь дітей у масових заходах, які проходять у НД та бібліотеці. Діти дякуючи за подарунки на взаєм подарували нам пісню “Ой хто, хто Миколая любить.”

15.12.2017 р. у с. Синьковичі культпрацівниками завідувачем Ю. Капітан та бібліотекарем М. Гнідець було організовано Флеш- моб акцію ” Поспіши написати листа св. Миколаю. А також був проведений конкурс малюнків , усі дітки старалися. Написали листи самі сміливі дітки, у своїх листах учасники худ. самодіяльності повинні були описати як вони протягом року себе вели, що зробили поганого, що доброго і чого вони бажають найбільше, і найцікавішим для них моментом було те що що ті листи потрібно було спалити , щоб погане відійшло, а те що вони задумали здійнилося. На закінчення Завідувач Ю. Капітан та Бібліотекар М. Гнідець підбили підсумки конкурсу малюнків , і визнали найкращих.О тож 1-ше місце отримав Цікало Ярослав, та два 2-х місць розділи між Пістун Павлиною та Мазуркевич Златою, 3- тє місце Яцків Василь. Ніхто не залишився без подарунків, діточки отримали книжечку з вінчівками та засівалками і прикрасу на ялинку, усі були щасливі , отримали масу задоволень.

26 грудня у с.Забір’я в шкільні бібліотеці пройшов урок-історії “Дай, Боже нам любити Україну понад усе сьогодні-маючи, щоб не довелося потім гірко любити- втративши ” © В. Чорновіл.До 80-річчя з Д/Н В’ячеслава Чорновола, який провела Зав.бібліотекою-філією Семочко Н.А. спільно із Зав. НД.
У розповідній формі дітям була доведена інформація про життєвий шлях видатного політика, дисидента, борця за волю й незалежність України,журналіста В’ячеслава Чорновола. Який під час випускного вечора в університеті пішов на Володимирську гірку і дав клятву,що все життя буде боротися за Україну.

28 грудня у НД с.Забір’я пройшов майстер- клас, діти виготовили чудесні Різдвяні підсвічники та прекрасні балеринки з паперу.

“Вибач, матусю, за чорну хустину…” під такою назвою сьогодні 21.02.18р. у приміщенні Забірської школи пройшла година пам’яті присвячена Героям Небесної Сотні і трагічним подіям, які відбувалися на Майдані 2014р. У ході заходу пройшов посторінковий перегляд книжки Майдан: “Непрочитана історія” ,а також прозвучали свідчення очевидців Майдану 2014р. Семочко Н.А та Баковського С.Є. Також було продемонстровано документальну стрічку про трагічні події на Майдані. У сільській бібліотеці була організована тематична поличка “Розстріляний Майдан ” і пройшло обговорення книжки О.Кошкіної “Я з Небесної Сотні”. Заходи пройшли за участі Зав.бібліотекою Семочко Н.А, Зав. НД Періг Т.В та Завуча школи Семочко Н.С.

22.02.2018р. до Міжнародного дня мови у бібліотеці с.Забір’я пройшло свято мови “Причасти мене розмовою, українською мовою…” У ході свята була організована ілюстрована книжкова викладка “Мова наша, серце наше”,а також був проведений флеш-моб “Народні вислови про мову”.Організаторами свята були Зав.НД Періг Т.В та Зав.бібліотекою Семочко Н.А. Участь у заході взяли учні 7 класу Забірської ЗОШ та їх кл.керівникові Копровській О.Б.

У середу 28.03.18р.у бібліотеці с.Забір’я пройшов майстер-клас від учнів 8кл.членів любительського об’єднання “Скарбниця”,яке діє при бібліотеці. Було виготовлено оригінальні органайзери з трубочок з-під фольги і пергаментного паперу та із звичайної картонної коробки,для письмового столу Зав.бібліотекою. Такий собі своєрідний подарунок перед Великоднем. Велике спасибі юним умільцям.

29.03.18р.у НД с.Забір’я було проведено майстер-клас по виготовленню вербових букетів до Квітної неділі,який провела Зав.НД Періг Т.В.

30.03.18р.у бібліотеці с.Забір’я пройшов круглий стіл “Таїнство Церкви у питаннях та відповідях “,який провела Зав.бібліотекою Семочко Н.А. Велике спасибі учням 3-4 кл. та класоводам Романовій Л.Я та Домашовець Н.І за активну участь у заході.

 

Comments are closed.