Новорічно – Різдвяні свята у селі Забір’я.

Ось Новий рік переступив наш поріг, прийшла коляда, прибігла щедрівочка, а за ними і ціла вервиця улюблених зимових свят.Тож давайте згадаємо, як пройшли Новорічно – Різдвяні свята у селі Забір’я.

Обряд колядування досить давній – він походить іще з дохристиянських часів, коли наші пращури вшановували Сонце святом Коляди. Традиція колядування збереглася й до сьогодні. Як тільки на небі з’являється перша зоря — розпочинається Свята Вечеря.Після вечері забірчани дорослі і діти збираються гуртом і йдуть вітати усіх колядками з народженням Христа! Вони несуть в домівку мир та спокій, радість і почуття оновлення.

Яке Різдво без української колядки, спалення дідуха, вертепу та щедрівки? 

Різдво Христове – одне із найбільш урочистих і радісних церковних свят. Щороку у день Різдва забірчани чекають у своїх домівках на прихід вертепу. Такого собі мандрівного театру, який ходить з хати до хати прославляє новонародженого Ісуса Христа у Вифлеємі.

У ніч після Різдва у Свято Марії і Йосифа мешканці с.Забір’я палять дідухи. І поки він горить, усі весело колядують.

14 січня зранку на Старий Новий рік, хлопчики-посівальники ходять від хати до хати посіваючи у кожній оселі та бажаючи кожній родині миру та злагоди на увесь рік.

Щедрує Забірська молодь на щастя, на здоров’я, на мирний рік і довгий вік.

Хрещення Господнє — третє  велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке в народі має назву Йордан, або Водохреща.

У цей день традиційно після святкового богослуження в храмі Святої Параскеви за участі настоятеля  о.Володимира Мартинюка, процесія урочисто вирушила до джерела Пресвятої Богородиці , де відбулася служба освячення води та миропомазання.Цього дня відбулись масові йорданські купання в хресті, де зібралися любителі зануритися у крижану воду. Здавна вважається, що купання на Водохреща сприяє зціленню від різних недуг.

Після Водохреща о.Володимир разом з дяком Василем відвідують з благословенням йорданською водою вірних та оселі. Окроплення Йорданською водою символізує очищення дому і всіх хто в ньому проживає від узякого зла.

Ось уже і пройшли Новорічно – Різдвяні свята, звучали по наших оселях колядки, щедрівки, посівалки, занурення в крижану січневу воду . Ці свята приносять хвилини радості, душевне тепло,здійснення мрій, щастя і надію на краще . Не забуваймо наших традицій!
Щиро вітаємо Вас із прийдешніми Новорічними святами та Різдвом Христовим! Нехай у Вас і Ваших сім’ях панує мир і спокій!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *